Excel odpre podvojeno okno - mogoče so problem makri?

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
i1497
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Feb 14, 2014 9:36 am

Excel odpre podvojeno okno - mogoče so problem makri?

Odgovor Napisal/-a i1497 »

Pozdravljeni

Upam da mi bo kdo lahko pomagal, ker zadeva je zelo nadležna. Ker mi pri nas ne zna nihče pomagati sem se začela učiti sama - govorim o makrojih.
Začela sem z tem, da mi pošlje list na mail - zadeva je funkcionirala v nulo.
Zdaj ko sem ugotovila, da je to ena čudovita stvar z veliko razsežnostjo, zato želim vedetiveč. Našla sem neke tutoriale kjer je predstavitev z že ustvarjenimi listi za vaje in je primerna tudi za osebe, ki jim je to popolnoma tuje, pa vaš forum, pa si počasi pomagam.

Zadeva se začne nekako tako: do včeraj je excel odpiral normalno. Včeraj sem spremljala ta video, pa en tisti delovni list sem si odprla, klikala malo zraven, malo sama.. V glavnem kar naenkrat opazim, da mi excel, ko ga zaženem odpre še eno okno spodaj; zgornji list je normalenm drugi pa: območje kjer bi moral biti list papirja je sivo sicer vrstice z orodji delajo - če izberem neko orodje lahko v "normalnem" listu delam BP.
Če ta "siv" list zaprem - se zapreta oba. Word dela normalno.

Če uporabim shift+odpiranje dokumenta (to sem pobrala v tem forumu) - odpre OK, če brez- listi podvojeni. Iz tega smatram da je nekaj povezano z kakim makrom- šla sem v VBA, da bi izbrisala makroje- ni šlo zato ampak mi je javilo da bi mogla v nekem dokumentu izbrisati -> nisem našla kje se zadeva skriva, zato sem pobrisala kodo in tudi ustvarjen makro je izginil iz seznama.

Še vedno pa odpira podvojen dokument, in zadeva je hudo nadležna, zato se obračam na vas - kaj bi lahko bilo in kako se tega rešim? Mogoče iščem na napačnem kraju in zadeva sploh ni povezana z tem, ampak to ne vem, zato bom hvaležna za vsako pomoč. Čudoviti ste, hvala :D
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Excel odpre podvojeno okno - mogoče so problem makri?

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na žalost moram reči, da iz opisa vaše težave ne razume, kaj bi se vam dogajalo. Posnamite par zaslonskih slik in pokažite, kaj vas muči oz. kje je težava. Slik na forum ne morete direktno dodati, lahko pa jih shranite kam na splet in tukaj dodate samo povezavo do njih (recimo https://imgbb.com/in podobni)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
i1497
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Feb 14, 2014 9:36 am

Re: Excel odpre podvojeno okno - mogoče so problem makri?

Odgovor Napisal/-a i1497 »

Pripenjam izglede: kaj vidim ko odprem shift+dvoklik in kaj če odprem navadno.
Komentar je v sliki, upam da bo bolj razumljivo..
Hvala

https://ibb.co/Fsky3JS
https://ibb.co/jyB96rG
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Excel odpre podvojeno okno - mogoče so problem makri?

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Glede na opis in glede na vašo sliko je torej situacija sledeča:
  1. Če dvokliknete dokument se odpreta dva dokumenta (ali se to dogaja na VSEH Excelovih dokumentih ali samo na nekem konkretnem?).
  2. Če držite tipko SHIFT in dvokliknete dokument potem se odpre samo en dokument.
Če zgoraj napisano velja, potem vam težave povzroča makro. S tipko SHIFT namreč preprečite izvajanje makrov!

Če se vam to dogaja na enem samem dokumentu, potem ja ta (problematični) makro zapisan v tem dokumentu. Če pa se vam to dogaja na VSEH Excelovih dokumentih, potem pa je makro zapisan v glavnem vzorcu za dokumente. Glavni vzorec (template) Excelovih dokumentov najdete (če niste nastavljali nič posebnega) v eni izmed teh map:

Koda: Izberi vse

C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICEx\XLSTART
C:\Users\<vaše uporabniško ime>\AppData\Microsoft\Excel\XLSTART
C:\Users\<vaše uporabniško ime>\AppData\Roaming\Microsoft\Excel\XLSTART
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
i1497
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Feb 14, 2014 9:36 am

Re: Excel odpre podvojeno okno - mogoče so problem makri?

Odgovor Napisal/-a i1497 »

Ravno o tem shift sem rala v tem forumu, zato sem tudi jaz na to pomislila..
Zadnja je bila prava pot. Pobrisala sem kar cel Personal.xlsb. Ponovno sem tudi zagnala PC - ni pomagalo..

Mogoče še kakšna uporabna iddeja? A bi mogoče pomagal izbris in ponovna namestitev ofice-ov kot skrajni ukrep? - v primeru izbrisa in namestitve- kaj se zgodi z ostalimi dokumenti ki jih imam ustvarjene v excelu?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Excel odpre podvojeno okno - mogoče so problem makri?

Odgovor Napisal/-a admin »

Ne, nimam več drugih idej.

vendar ponovna namestitev MS Pisarne je vseeno skrajni ukrep. Pa vas to res tako moti?

Kaj pa ko je Excel enkrat odprt. Ali se potem tudi dogaja to? Verjetno ne? Če se to ne dogaja pri odprtem Excelu pač najprej odprite Excel in vam bo vse delovalo OK.

V vsakem primeru malce še poskušajte. Ali imate mogoče vključeno možnost?

Datoteka/Možnosti/ (pogovorno okno) opcija 'Dodatno' / 'Prezri druge programe, ki uporabljajo dinamično izmenjavo podatkov

V glavnem ne obupajte takoj :)


Če pa bi že šli ponovno instalirat MS Pisarno, pa vam dokumenti seveda ostanejo nedotaknjeni. Deinstalirajo7Instalirajo se samo programi
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
i1497
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Feb 14, 2014 9:36 am

Re: Excel odpre podvojeno okno - mogoče so problem makri?

Odgovor Napisal/-a i1497 »

Moti.. Nadležno je :)

Ko je excel enkrat odprt - testirala sem na 3 delovne zvezke: dobim enega sivega in 3 normalne.
Potem sem probala sivega zapreti: zaprl sem mi je zadnji zvezek v katerem sem bila + siv. Ostala st2 +siv. Spet sem zaprla sivega in je ostal 1+1siv. Ko sem zaprla še tega sivega, se je zaprl tudi zadnji siv. https://ibb.co/9gBVtST

Videt je samo enega sivega, iz imena pa ni mogoče ugotoviti h kateremu zvezku spada - očitno k aktualnemu ?
Se mi zdi kot da bi bil to nek viden backup, ali ne vem kako bi temu rekla - pač nekaj kar se drugače ob odprtjune vidi :roll:

Tista možnost- predvidevam da je ta (DDE) https://ibb.co/TqzK6mD ?
Sem dodala kljukico / restart PC / probala=> vse isto. Sem povrnila nazaj in umaknila kljukico

Vsekakor sem trmasta in bom mogoče prej ali slej ugotovila kaj je narobe.
Deinstal se ne bom poslužila razen če bi začelo povzročati probleme, to pa zato ker potem bi morala vključiti IT sodelavce, pa zahtevke, pa čakat.. Raje počakam 4 leta, pa bomo itak dobili nove PC, hahaha.


Vsekakor najlepša hvala za vaš čas in pomoč, kljub vsemu sem se naučila vsak kje se skriva Personal datoteka, pa jo bom lahko spet počistila, če bom kak kiks ustvarila :)
Odgovori