Težava s pravicami pri potrjevanju računov

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
vilivj
Prispevkov: 23
Pridružen: To Sep 15, 2015 4:32 pm

Težava s pravicami pri potrjevanju računov

Odgovor Napisal/-a vilivj »

Pozdravljeni,
Potrjevanje mi je delalo do Win7 brez problema. Na Win10 in 11 je pa problem v tem, da če imam Admin pravice mi delo OK, če pa kot User mi pa javi Accessdenided error 70. Če sem prijavljen kot user in zaženem program (desni klik itd) kot skrbnik ni problema. Pri WIn7 in Xp sem omogočil temu userju vse pravice v mapi, kjer je bil nameščen program, sedaj sem pri 11 isto in ne dela.Nekje tiči problem s temi pravicami verjetno...
Datoteko html naredi samo odgovora ni in javi napako.
Hvala lepa za odgovor, če se bi komu posvetila kaj bi bilo..
lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Težava s pravicami pri potrjevanju računov

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

O kakšnem potrjevanju je govora? O čem govorimo? Tukaj je potrebno napisati malce več, da bi vam lahko kakorkoli pomagal :shock:

Glede na nadaljevanje vprašanja je, izgleda, govora o nekem zunenjam programu, ki ga želite pognati iz VBA kode, vendar vam slednja javi napako "Access denied 70". No pravzaprav vam verjetno javlja napako "Permission denied (Error 70)".

Če je temu tako, potem pač želite pisati oz. zaganjati program, do katerega ta uporabnik (ki poganja VBA) nima dostopa.

Rešitev v Win 10, Win 11 ali pa Win 23 je in bo ista kot v Win Xp - Na disku morate urediti ustrezne pravice za uporabnika To ni težava povezana z VBA, temveč s pravicami uporabnika, ki poganja VBA kodo
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori