Tiskanje brez slik z makrojem

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Pozdrav

Imam excelov list,kjer imam zgoraj in spodaj slike vmes pa tabelo.
Zanima me,če bi se dalo narediti makro,da bi natisnil le tabelo brez slik ali pa pogoj natisni od A10 do D20.
Poskušal sem narediti dve hiperpovezavi,z eno sem označil celo stran lista,z drugo pa tekst brez slik,to je sicer uspelo,samo ko kliknem na hiperpovezavo samo za tabelo mi tega sicer natisne,vendar tabela ni v sredini ampak na listu zgoraj,če me razumete,se premakne.

Hvala in lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a admin »

Z drugim delom vprašanja oz. s hiperpovezavami ne vem kaj ste želeli povedati; kar pa se tiče originalnega vprašanja, torej tiskanja tabele na območju A10:D20 pa ima Excel vgrajeno orodje in to je Področje tiskanja. Nastavite torej področje tiskanja na A10:D20.

Področje tiskanja nastavite na obrazcu za nastavljanje strani - na zadnjem zavihku 'List', V Excelu 2007/1010 pa imate celo bljižnico na traku Postavitev strani.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Glede hiperpovezav sem mislil to,da na listu narediš območje tiskanja in nato na celico nastaviš hiperpovezavo na to območje in z klikom pred tiskanjem označiš t na listu kar bi rad natisnil,to sem tudi storil,vendar mi nato tabele ne natisne v sredino lista,kjer dejansko tudi je,ampak je na natisnjenem listu v zgornji polovici lista.
vem,da se da nastaviti to preko postavitve strani obmčje tiskanja,samo 1x tiskam cel list z slikami zgoraj in spodaj,tabela v sredini,drugič pa samo tabelo in tega ne morem vsakokrat ročno spreminjat,zato sem mislil,če bi se to dalo preko makroja narediti,da bi mu v kodo zapisal samo katere celice naj natisne,celice v katerih je tabela in bi se temu problemu izognil ali pa morda makro,ki bi zaznal da so na listu slike in jih ne bi natisnil,natisnil pa bi samo tabelo oz. podatke.

Hvala in lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a admin »

Aha, to pa si malce narobe predstavljate. Seveda je tako kot dela Excel edino smiselno. Tisto,kar želite natisniti bo vedno natisnil v gorni levi kot, predstavljajte si, da bi bilo drugače. Predstavljajte si, da bi označili tisk celc AA10000:AG10012 in bi vam Excel namesto enega lista natisnol 1000 praznih listov in enega polnega ;)...

Torej rešitvi vašega problema sta dve:
1. Pred tiskanjem SKRIJETE obe sliki in celice bodo pač prazne, a natisnile se bodo vseeno in tabela bo lepo na sredini!
2. Ali pa uporabite drugi list v katerega samo vpišete formule, ki se skljucujejo na celice prvega lista (=List1!A10), slik pa ne kopirate na drugi list. Če želite natisniti vse - s slikami in tablo - potem natisnete prvi list, če pa želite natisniti samo vsebino tabele pa natisnete drugi list!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Tako sem tudi delal do sedaj,sem imel pač idejo,da če se da to drugače urediti.
Hvala za odgovor
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Pozdrav

Zanima me,kaj je narobe s tole kodo,da se slike vseeno natisnejo.
hvala in lp

Sub Button7_Click()
skrij
List1.Activate
Gumb6_Klikni
pokazi
End Sub
Sub pokazi()
List1.Shapes("Slika 2").Visible = True
List1.Shapes("Slika 5").Visible = True
List1.Shapes("Slika 6").Visible = True
List1.Shapes("Slika 7").Visible = True
List1.Shapes("Slika 8").Visible = True
List1.Shapes("Slika 10").Visible = True
List1.Shapes("Slika 11").Visible = True
End Sub
Sub skrij()
List1.Shapes("Slika 2").Visible = False
List1.Shapes("Slika 5").Visible = False
List1.Shapes("Slika 6").Visible = False
List1.Shapes("Slika 7").Visible = False
List1.Shapes("Slika 8").Visible = False
List1.Shapes("Slika 10").Visible = False
List1.Shapes("Slika 11").Visible = False
End Sub
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a admin »

Vprašanje ostaja, kaj počne funkcija Gumb6_Klikni?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Natisne dokument s slikami vred,torej prebere dokument s slikami vred,nato pa naj bi odstranilo te prebrane slike in natisnilo še brez slik

hvala in lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a admin »

:) To očitno vi mislite, da naj bi naredil... Pokažite programsko kodo, saj del programa, ki ste ga prikazala nima vidne napake
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Pozdrav

Gumb 6 naredi tole,natisne vse v območju celic.

Sub Gumb6_Klikni()
'
' Makro2 Makro
'

'
Range("A1:J49").Select
Selection.PrintOut Copies:=1
End Sub
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm, potem pa ne vem... tole ne more biti vsa koda ali pa koda ni pravilna, torej ni pravilna v tem kontekstu, da vi skrivate NAPAČNE oblike! Svetujem vam, da izvedete makro skrij in takoj boste videli katere oblike se na listu ne vidijo več - moje mnenje je, da to niso tiste oblike, ki jih vi želite skriti.

Sicer koda nima vidne napake, saj če nek predmet skrijete to pomeni da tudi na izpisu ne bo viden!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Tiskanje brez slik z makrojem

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm, potem pa ne vem... tole ne more biti vsa koda ali pa koda ni pravilna, torej ni pravilna v tem kontekstu, da vi skrivate NAPAČNE oblike! Svetujem vam, da izvedete makro skrij in takoj boste videli katere oblike se na listu ne vidijo več - moje mnenje je, da to niso tiste oblike, ki jih vi želite skriti.

Sicer koda nima vidne napake, saj če nek predmet skrijete to pomeni da tudi na izpisu ne bo viden!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori