Prilagajanje vrstice v Excelu

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
BJ
Prispevkov: 170
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 5:46 pm

Prilagajanje vrstice v Excelu

Odgovor Napisal/-a BJ »

Pozdravljeni Matjaž!
Kako dosežem, da se vrstice n.pr.:C4;C10 samodejno razširijo in prilagodijo besedilu. V obliki celic imam vključeno prelivanje besedila, ampak ne deluje. Ostale celice so zaklenjene, z odprto možnostjo urejanja vrstic
Lep dan želim B
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Sem preizkusil in v Excelu 2003 deluje kot je treba. Vrstice 5:10 sem odklenil, ostale pa zaklenil in besedilo se mi preliva. Popolnoma enako se zgodi tudi, če odklenem samo par celic (npr: E5:F10). Ne vem zakaj bi se vam ne prelivalo. Poskusite na praznem listu in če bo vse delovalo kot mora, poglejte v čem je razlika glede na vaš obstoječ list. Lahko pa, da to v starejših verzijah Excela ne deluje, če so določene celice zaklenjene. To je možno, a ne morem preizkusiti, ker trenutno nimam nikjer instaliranega starega Excela.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
BJ
Prispevkov: 170
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 5:46 pm

Odgovor Napisal/-a BJ »

Besedilo se prlije in vrstica razširi, vendar, če naredim popravek (skrčim vrstico, nato vnesem novo besedilo), pa se stvar ustavi.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

V angleščini obstaja lepa fraza: "It is not a bug, it is a feature", ki bi pomenila : "To ni napaka, to je odlika!".

Prevedeno v vaš problem pa to pomeni, da Excel, ko mu enkrat spremenite višino vrstice, to spoštuje. Dokler se višine vrstice ne dotikate, jo Excel spreminja, ko pa jo enkrat določite (spremenite), pa Excel predvideva, da pač veste kaj delate in vas pri tem ne bo več oviral. Torej, ko enkrat spremenite višino vrstice je Excel samodejno ne bo več spreminjal!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
BJ
Prispevkov: 170
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 5:46 pm

Odgovor Napisal/-a BJ »

Najlepša hvala
LPB
Odgovori