Izluščiti število

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
eBrane
Prispevkov: 19
Pridružen: To Jun 01, 2010 12:02 am

Izluščiti število

Odgovor Napisal/-a eBrane »

Pozdralvjeni,

v Excelu želim iz celic izluščiti številke, ki jih nato želim preračunavati.

Tako imam npr. v stolpcu E zapisano pot v metrih ((npr. 5 m, 260 m, ....). Za preračunavanje poti sem ročno dodal nov stolpec, kjer sem s pomočjo formule =+IF(LEN(E7)>2;1*(LEFT(E7;LEN(E7)-2));0) izluščil število. Ko pa sem se temu želel izogniti z upodabo makroja, se mi je zalomilo, saj mi v makroju ne deluje funkcija left.

Prosim za pomoč.

Hvala!
eBrane
Prispevkov: 19
Pridružen: To Jun 01, 2010 12:02 am

Re: Izluščiti število

Odgovor Napisal/-a eBrane »

eBrane napisal/-a:Pozdralvjeni,

v Excelu želim iz celic izluščiti številke, ki jih nato želim preračunavati.

Tako imam npr. v stolpcu E zapisano pot v metrih ((npr. 5 m, 260 m, ....). Za preračunavanje poti sem ročno dodal nov stolpec, kjer sem s pomočjo formule =+IF(LEN(E7)>2;1*(LEFT(E7;LEN(E7)-2));0) izluščil število. Ko pa sem se temu želel izogniti z upodabo makroja, se mi je zalomilo, saj mi v makroju ne deluje funkcija left.

Prosim za pomoč.

Hvala!
Mi je že uspelo! Prej sem bil malo prehiter.

Sicer pa moram zelo pohvaliti forum, saj sem na njem našel veliko koristnih informacij.

V letu, ki prihaja, pa želim vsem zdravja in sreče ter uspešnega reševanja problemov.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Izluščiti število

Odgovor Napisal/-a admin »

eBrane napisal/-a:...saj mi v makroju ne deluje funkcija left....
Sicer ste rešili :)... a vas moram vseeno popraviti, da tudi v makrih oz. v VBA-ju lepo delujejo tako LEFT, kot tudi MID in RIGHT funkcije.

V vašem konkretnem primeru pa bi lahko število pridobili tudi z uporabo funkcije CINT (kar bi pomenilo Convert TO INT oz. pretvori v celo število).

Hvala za pohvale - se trudimo.

Veliko zdravja, sreče in uspehov v novem letu tudi vam.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
eBrane
Prispevkov: 19
Pridružen: To Jun 01, 2010 12:02 am

Re: Izluščiti število

Odgovor Napisal/-a eBrane »

admin napisal/-a:
eBrane napisal/-a:...saj mi v makroju ne deluje funkcija left....
Sicer ste rešili :)... a vas moram vseeno popraviti, da tudi v makrih oz. v VBA-ju lepo delujejo tako LEFT, kot tudi MID in RIGHT funkcije.

V vašem konkretnem primeru pa bi lahko število pridobili tudi z uporabo funkcije CINT (kar bi pomenilo Convert TO INT oz. pretvori v celo število).

Hvala za pohvale - se trudimo.

Veliko zdravja, sreče in uspehov v novem letu tudi vam.

Sedaj pa ste me malo zmedli: ))

Torej namesto LEN, MID in RIGHT bi lahko uporabil CINT?

Če najprej odrežem številko s pomočjo LEN in nato uporabim CINT gre, ....ne pa samo CINT.

Vnaprej hvala.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Izluščiti število

Odgovor Napisal/-a admin »

Ah res je, sem pozabil, da VBA na zna pretvoriti števila, če je v nizu kakršenkoli znak, ki ne spada v število, tako da imate prav... Večina drugih programskih jezikov pač pretvarja število dokler lahko ostalo pa ignorirajo... VBA pa tega ne zna. Torej morate najprej izluščiti število in ga nato pretvoriti.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori