makro in dvojni zaslon

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
Obzs
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Dec 01, 2010 10:35 am

makro in dvojni zaslon

Odgovor Napisal/-a Obzs »

Pozdravljeni,

morda se je kdo od vas ze srecal s podobno situacijo, kot jaz.

V proizvodnem procesu belezimo izmerjene vrednosti v Excel datoteko. S pomocjo makra nato te izmerjene vrednosti prikazujemo v novi datoteki in sicer v graficni obliki.

Moja tezava pa je naslednja:

Uvesti zelim dodaten zaslon, ki je namenjen samo prikazu teh grafov. To datoteko lahko brez tezav premaknem na drugi zaslon. Vendar, ko v prvotni datoteki pozenem makro, le ta ponovno odpre enako datoteko na prvem zaslonu. Zelim doseci, da makro to datoteko odpre samo na drugem zaslonu.

Ima morda kdo od vas kaksen predlog oziroma kodo, ki bi to omogocila. Edino kar sem nasel do sedaj je:

shell("excel.exe") oz.

taskID = Shell("excel.exe ""C:\Users\haadi\Downloads\WO sample.xlsm""", 3)

Hvala vnaprej za morebitne nasvete!

Lep pozdrav,

Obzs
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: makro in dvojni zaslon

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

To kar želite doseči nima zveze z Excelom in v VBA-ju tega ne boste mogli rešiti. Okna si namreč zapomnijo na katerem monitorju ste aplikacijo nazadnje zaprli in ko aplikacijo naslednjič odprete se poskuša odpreti na tiste monitorju. Vendar je tu govora o aplikaciji (torej o Excelu) in ne o enem dokumentu v Excelu.

Seveda pa se to na nek način preko funkcij v WIN32 API-ju da doseči, saj nekatere aplikacije to znajo (npr: http://www.murgee.com/) - a to ni nekaj kar bi bilo vgrajeno v višje programske jezike...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Obzs
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Dec 01, 2010 10:35 am

Re: makro in dvojni zaslon

Odgovor Napisal/-a Obzs »

Pozdravljeni,

Zadevo bom poiskusil resiti z dodatnim PC-jem. Upam, da bo tako delovalo.

Hvala za Vaso pomoc!

LP

Obzs
Odgovori