Ločeno seštevanje sodih in lihih števil

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
bogo7
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 17, 2007 9:44 am

Ločeno seštevanje sodih in lihih števil

Odgovor Napisal/-a bogo7 »

Pozdravljeni.
Zanima me, če se da da excel sešteje in loči soda in liha števila, ki so vpiasana recimo v koloni B. Števec "count" sešteje vse liha in soda števila, jaz pa bi rad da večmestno število npr. 45506 in 45507 ne sešteje in da ni rezultat 2 ampak da je sodo število 1 in liho število seštevek 1. Hvala za odgovor.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Uporabiti morate mrežne funkcije o katerih je bilo govora tudi v tejle tematiki: http://www.matjazev.net/forum/viewtopic.php?t=743.

Za vaš prumer se formuli glasita takole:

Koda: Izberi vse

' za soda števila
=SUM(IF(MOD(A1:A29;2)=0;A1:A29))

' za liha števila
=SUM(IF(MOD(A1:A29;2)=1;A1:A29))
Kjer je a1:a29 pač območje s številkami. Ne pozabite, da morate na koncu formulo potrditi s pritiskom na kombinacijao CTRL+SHIFT+ENTER in ne samo z ENTER!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bogo7
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 17, 2007 9:44 am

Odgovor Napisal/-a bogo7 »

admin napisal/-a:Uporabiti morate mrežne funkcije o katerih je bilo govora tudi v tejle tematiki: http://www.matjazev.net/forum/viewtopic.php?t=743.

Za vaš prumer se formuli glasita takole:

Koda: Izberi vse

' za soda števila
=SUM(IF(MOD(A1:A29;2)=0;A1:A29))

' za liha števila
=SUM(IF(MOD(A1:A29;2)=1;A1:A29))
Kjer je a1:a29 pač območje s številkami. Ne pozabite, da morate na koncu formulo potrditi s pritiskom na kombinacijao CTRL+SHIFT+ENTER in ne samo z ENTER!
HVALA ZA ODGOVOR, vendar vidim, da nisem bil preveč natančen pri opisu. V kolono a vpisujem pet mestna števila, ki imajo na koncu parno ali neparno številko. Mene zanima samo koliko celic sem izpolnil od a1:a29 To lepo preštejem z =COUNT vendar jaz bi rad da mi nekako loči recimo parna števila (44506,48408,47708 = 3) in (45507,48409,47709,45559 = 4). COUNT mi to prešteje kot 7 , ali lahko s COUNT dobim to preštevanje teh navedenih števil kot tri parne in štiri neparne? Najlepša hvala za odgovor.
Matija
Prispevkov: 29
Pridružen: To Nov 08, 2005 1:39 pm

Odgovor Napisal/-a Matija »

Pozdravljeni!

Namesto SUM v Matjaževi formuli vpišite COUNT po bo tako kot želite. Vedeti morate le, da se tudi prazne celice štejejo kot soda števila.

Lp
Matija
bogo7
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 17, 2007 9:44 am

Odgovor Napisal/-a bogo7 »

Matija napisal/-a:Pozdravljeni!

Namesto SUM v Matjaževi formuli vpišite COUNT po bo tako kot želite. Vedeti morate le, da se tudi prazne celice štejejo kot soda števila.

Lp
Matija
Žal ampak to ne dela, navem kaj je narobe ampak pri prvi številki vlisani v kolono A1 vpiše da je 29 ostalo pa ne gre, ker če je v koloni A1 vpisano 45506 naj bi to bilo v preštevanju vrstic 1 ne pa 29. Nekaj ni v redu.... LP Bogdan
Matija
Prispevkov: 29
Pridružen: To Nov 08, 2005 1:39 pm

Odgovor Napisal/-a Matija »

Če sem vas prav razumel hočete, da formula prešteje koliko je sodih in koliko je lihih števil v celicah od A1 do A29. Če je tako vam naslednja formula, ki sem jo nekoliko popravil, da odšteje celice, ki so prazne, vpisana v celico B1 vrne koliko je sodih števil:

Koda: Izberi vse

=COUNT(IF(MOD(A1:A29;2)=0;A1:A29))-COUNTIF(A1:A29;"")
naslednja formula, ki je vpisana v celico B2 pa vam vrne koliko je lihih števil:

Koda: Izberi vse

=COUNT(IF(MOD(A1:A29;2)=1;A1:A29))
Seveda pa je potrebno vnos v celico, kot vam je povedal že Matjaž, zaključiti s hkratnim pritiskom tipk Ctrl + Shift + Enter.
Obe formuli preizkušeno vrneta pravi rezultat.

Lp
Matija
bogo7
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 17, 2007 9:44 am

Odgovor Napisal/-a bogo7 »

Matija napisal/-a:Če sem vas prav razumel hočete, da formula prešteje koliko je sodih in koliko je lihih števil v celicah od A1 do A29. Če je tako vam naslednja formula, ki sem jo nekoliko popravil, da odšteje celice, ki so prazne, vpisana v celico B1 vrne koliko je sodih števil:

Koda: Izberi vse

=COUNT(IF(MOD(A1:A29;2)=0;A1:A29))-COUNTIF(A1:A29;"")
naslednja formula, ki je vpisana v celico B2 pa vam vrne koliko je lihih števil:

Koda: Izberi vse

=COUNT(IF(MOD(A1:A29;2)=1;A1:A29))
Seveda pa je potrebno vnos v celico, kot vam je povedal že Matjaž, zaključiti s hkratnim pritiskom tipk Ctrl + Shift + Enter.
Obe formuli preizkušeno vrneta pravi rezultat.

Lp
Matija
NAJLEPŠA HVALA, SEDAJ PA DELA ODLIČNO. ŠE ENKRAT HVALA!
Odgovori