Orodna vrstica

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
DusanS
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jul 26, 2005 11:16 am

Orodna vrstica

Odgovor Napisal/-a DusanS »

Z velikim veseljem vas pozdravljam. V forum ne pišem pogosto, ampak berem ga pa skoraj vsak dan, takole, ob kavi (ali če rabim kako idejo, ali ... ). Sem že kar malo obupaval zadnje dni.

In moj problem: Napisal sem nekaj kratkih makrov in jih shranil v zvezek Personal. Pogosto jih uporabljam, zato sem naredil novo orodno vrstico, vanjo dodal gumbe, jih oblikoval in jim priredil makre.
Vse skupaj sem hotel prenesti na drug računalnik. VBA module sem lahko prenesel, ne znam pa prenesti orodne vrstice z gumbi. Kako naj to storim?
LP Dušan
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Orodna vrstica

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,
DusanS napisal/-a:Z velikim veseljem vas pozdravljam. V forum ne pišem pogosto, ampak berem ga pa skoraj vsak dan, takole, ob kavi (ali če rabim kako idejo, ali ... ). Sem že kar malo obupaval zadnje dni.
:(:( Upam da bo kamlu zopet bolj poln... Sicer pa si še vedno lahko snamete celoen pregled foruma do leta 2004. Izgubili smo eno leto, ostalo pa je arhivirano, saj sem stvar arhiviral preden sem postavil nov forum v letu 2004.... potem pa ... ah kaj bi...

Rešitev vašega problema pa se nahaja v mapi:

Koda: Izberi vse

C:\Documents and Settings\<vaše uporabniško ime>\Application Data\Microsoft\Excel
V omenjeni mapi je neka SKRITA (!!) datoteka z končnico .XLB. Ime je odvisno od verzije Excela (za najnovejšo verzijo je Excel11.xlb). Še enkrat pa vas opozarjam, da je to skrita datoteka, zato si morate omogočiti vpogled skritih datotek. No rešitev je torej v kopiranju te datoteke na nov računalnik; seveda v isto mapo novega računalnika.

Toda obstaja pomemben "problem". Če na novem računalniku nimate popolnoma enakega uporabniškega imena kot v starem, vam lastni makri ne bodo delovali, ker Excel ne bo našel datoteke Presonal.XLS, ki jo bo iskal v mapi pod vašim starim upor. imenom. V tem primeru boste morali gumbe še enkrat zvezati s pravimi makri.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori