Seštevanje v excelu

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
ajk
Prispevkov: 60
Pridružen: So Jan 01, 2011 10:20 pm

Seštevanje v excelu

Odgovor Napisal/-a ajk »

Pozdravljeni
Naletel sem na problem ki ga ne uspem rešiti. Uvozim podatke v excel in želim sešteci celice ki so formatirane na Uro. Seštevati začne šele ko vsako celico kliknem in grem potem na nasledjo in se s tem podatek premakne v desno (kot je vrstica 7 v kodi). Ne vem kako bi to naredil za vse celice v koloni istočasno da ni potrebno toliko klikanja.

Koda: Izberi vse

00:03:36
00:03:57
00:02:30
00:03:18
00:02:53
	0:01:46
-------------------
	0:01:46	
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Seštevanje v excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

vaša težava je v dejstvu da Excel vsebine teh celic ne vidi kot časove nenote, temveč kot niz znakov. Ko pa se vi postavite v določeno celico in pritisnete tipko ENTER pa Excel vsebino te celice pretvori iz besedila v čas.

Točno to pa lahko vi naredite preprosto tako, da v sosednji stolpec napišete formulo ki bo besedilo pretvorila v čas.

Koda: Izberi vse

=VALUE(A1)
Formulo potegnete navzdol in s tem, ste vsebno vseh teh celic pretvorili v čas.

Seveda pa je to rešitev, ki vašo težavo rešuje v Excel. Vaša osnovna težava pa je, da napačno uvozite podatke, saj bi morali pri Uvozu Excelu zaukazati naj konkreten stolpec tretira kot časovno komponento in ne niz znakov. Vendar pa je razlaga tega prezahtevna za tale odgovor, saj niti ne vem kako točno vi uvažate podatke v Excel.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ajk
Prispevkov: 60
Pridružen: So Jan 01, 2011 10:20 pm

Re: Seštevanje v excelu

Odgovor Napisal/-a ajk »

Pozdravljeni

Prva rešitev ki ste jo predlagali deluje OK. Uspel pa sem tudi na drugi način. Tako kot ste napisali, sem delal napako pri uvozu, Že pri samem uvozu bi moral spremeniti vrsto iz besedila v ura in je potem OK.
Najlepša hvala
Odgovori