Graf / izbira vrednosti na grafu

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
dragopre
Prispevkov: 105
Pridružen: To Dec 11, 2012 11:46 pm

Graf / izbira vrednosti na grafu

Odgovor Napisal/-a dragopre »

Pozdravljeni

Imam tabelo izmerjenih temperatur vsake pol ure. Pripravil sem graf najvišje in najnižje temperature po dnevih.
Zanima me, ali obstaja možnost (dogodek), da da sprožim makro, ko na grafu kliknem določeno točko ( ali datum na x osi)?

ps. Obseg osnovnih meritev je velik, vmes so tudi anomalije (ni razlike max/min). V takem primeru bi želel kar najbolj enostavno preskočit na izbrani datum.

Hvala za odgovor,
Drago
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Graf / izbira vrednosti na grafu

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni

dragopre napisal/-a: Po Okt 10, 2022 9:56 am Zanima me, ali obstaja možnost (dogodek), da da sprožim makro, ko na grafu kliknem določeno točko ( ali datum na x osi)?
V kolikor Je graf znotraj Excelovega lista, potem je (interaktiven) dostop do njega dokaj zapleten.

V kolikor pa graf naredite na lastnem listu, pa je programerski dostop do njega dokaj preprost. Naredite torej graf na lastnem listu in potem se vam v VBa pojavi kot podelement Excelovih objektov. Tam ga torej dvokliknete in dobite dostop do njegovih elementov. Na voljo imate funkcijo chart_select, ki se izvede, ko uporabnik izbere nek element grafa in to je tisto, kar iščete vi
dragopre napisal/-a: Po Okt 10, 2022 9:56 am ps. Obseg osnovnih meritev je velik, vmes so tudi anomalije (ni razlike max/min). V takem primeru bi želel kar najbolj enostavno preskočit na izbrani datum.
:) Tukaj pa vam ne morem pomagati z neko splošno metodo, saj je zadeva odvisna od vaših konkretnih želja in potreb. Osebno bi to rešil tako, da bi določil neke meje (min/max) in potem bi makro preprosto odstarinl vse podatke, ki niso znotrej min/max mej ter izrisal graf
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori