Izklop posodabljanja celic

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Vikmar
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 8:36 pm

Izklop posodabljanja celic

Odgovor Napisal/-a Vikmar »

Pozdravljeni.
Pri reševanju problema se vrtim v krogu...
Pred leti sem v MS Excel 2003 izdelal datoteko s tabelo, ki je imela povezave na različne celice v drugih datotekah. Ko sem to datoteko odprl sem imel na razpolago, da obnovim povezave ali ne. Če jih nisem obnovil sem lahko to tabelo normalno uporabljal. če sem jih, sem počakal, da je povezave obnovilo in potem datoteko uporabljal.

Pred kratkim sem Excel 2003 nadgradil v Excel 2007 in imam ta problem, da mi program ne da možnosti izbire za obnovitev povezav ampak začne takoj po odprtju datoteke celice obnavljati, kar traja doooosti časa.

Pod 'Možnosti - Dodatno' sem odznačil 'Posodobi povezave do drugih dokumentov...' in označil ' Vprašaj za posodobitev posameznih povezav', vendar vse ostaja enako to je, program me ne vpraša za posodobitev posameznih povezav.

Zanima me kako lahko rešim problem?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Izklop posodabljanja celic

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

V kolikor ste v službenem omrežju, je možno, da imate to nastavljeno na nivoju podjetja

The Group Policy for this is at User Configuration\Administrative Templates\Microsoft Office\Microsoft Office 2010\Microsoft Excel 2010\Excel Options\Advanced\

Sicer pa to kontrolirate dve nastavitvi:
  1. Splošna: Datoteka / Možnosti / Dodatno / Vprašaj za posodobitev samodejnih povezav
  2. Za posamezni delovni zvezek: Podatki / Obstoječe povezave / Lastnosti povezave
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Vikmar
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 8:36 pm

Re: Izklop posodabljanja celic

Odgovor Napisal/-a Vikmar »

Hvala za hitri odgovor.
Te natavitve sem včeraj še enkrat preveril in je nastavljeno tako, da bi me moralo vprašati za posodobitev, kar pa se žal ne zgodi :|
Bom preveril še pri 'skrbniku' omrežja dvomim pa, da bo vedel, kaj ga sprašujem :D .
Hvala za vaš čas in dobro voljo.lp
Odgovori