branje podatkov

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

branje podatkov

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni,

Na listu A imam podatke oz. vir za tabelo. V prvi vrstici so imena uporabnikov, v stolpcu so različna področja. Na listu B imam podatke, ki jih pozneje rabim za funkcijo vkloop in spustni seznam: oznake več področij (H1;H2;H3) > vsaka taka oznaka ima nase vezana določene uporabnike. Na listu C je tabela, ki jo bo rabil uporabnik za izpolnjevanje. Tabela ima polja Naziv področja in Ime Priimek, ki sta med seboj povezana s funkcijo indirect (če izberem področhe H1, mi vrže za to področje namenjene uporabnike). V stolpcu A pa so različni nazivi, ki so vezani na podatke iz lista A. Rabil bi, da glede ne ime in priimek in naziv v stolpcu A dobim dobim pravi podatek z lista A. Vpisal sem formulo =VLOOKUP(B7;KATALOG!$B$1:$AE$25;MATCH($B$3;KATALOG!$C$1:$AE$1;0);FALSE), ki pa ne dela ravno najbolje :) Če ni razumljivo, vam lahko pošljem datoteko?

Hvala vnaprej
lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: branje podatkov

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,
pero978 napisal/-a:Če ni razumljivo, vam lahko pošljem datoteko?
Ja, to bi bilo super. S tem bi imeli vi najmanj težav :?

Na žalost iz opisa ne razumem, kaj točno potrebujete, zato se bolj potrudite in napišite kakšen primer. Saj lahko v forumu z uporabo opcij code tudi oblikujete preproste tabele in podobno. Napišite torej primer (relevantnih) podatkov na listih 1, 2 in 3, ter opišite do katerih podatkov bi želeli na listu 3 dostopiti in pod kakšnimi pogoji.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: branje podatkov

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni,
S pošiljanjem sem mislil samo, da bi videli o čem govorim, ne pa da mi rešite!
Bom oblikoval in prilepil tukaj.
Hvala
lp
Odgovori