Event...

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Event...

Odgovor Napisal/-a bate »

Pozdravljeni,
po daljšem premoru se spet javljam na forum.
Imam namreč sledeči problem: na listu Excela sem ustvaril nekaj gumbov, ki naj bi zaganjali vsak svoj ustrezni del makra nekako v stilu:

Koda: Izberi vse

If 'pritisnjen je gumb ta in ta' Then Go To ...
.
Upam, da sem razumljivo opisal zadevo, in prosim za pomoč. Uporabljam Office 2007.
Lp Brane
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Event...

Odgovor Napisal/-a admin »

Nap, v Excelu to ne gre tako... Na splošno v Oknih (Windows) ne gre tako. V Excelu vsak dogodek pač sproži neko akcijo in v vašem primeru ima vsak gum akcijo, ki se sproži, ko gumb pritisnete. Makri gredo zatorej tja v to akcijo in ko gumb pritisnete se izvede ta akcija in seveda posledično ustrezen makro.

V VBA urejevalniku se postavite na ustrezen list in v oknu za programsko kodo VBA boste na vrhu videli dva padajoča seznama. Iz prvega seznama izberite enega izmed gumbov na listu, iz drugega seznama pa dogodek Click in VBA urejevalnik vam po pripravil takšen klic makra:

Koda: Izberi vse

Private Sub MojGumb1_Click()
   ' sem vpišite kodo, ki naj se izvede, ko kliknete gumb MojGumb1
End Sub
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Re: Event...

Odgovor Napisal/-a bate »

Pozdravljeni,
g. Matjaž, zahvaljujem se za expresni odgovor, a moj VBA urejevalnik nima taka padajoča seznama, kot opisujete. Na levem se nahaja 'general' in 'worksheet', na desnem pa je 'declaration' in imena makrov na taistem listu. Gumbe sem namreč kreiral še v "Office 2003" iz menuja 'Oblike' , zato morda razlika!? V meniju 2007-ke gumbov sploh ne najdem...! Uporabljam "U-bit".
Koda, katero ste predlagali in naj bi se ob izbiri gumba iz prvega padajočega seznama pripravila je:

Koda: Izberi vse

Private Sub MojGumb1_Clck()
' vpis kode, ki naj se izveda po kliku gumba MojGumb1
End Sub
.
E, tukaj bi jaz malo improviziral, če bo šlo. Najprej bi za vsak gumb (ime gumba) tale "Sub" napisal peš. Na mestu za vpis kode bi vstavil

Koda: Izberi vse

...
Go To Naslov Makra (pot) in label:
...
Tu pa ne znam sintakse za vpis poti!?
G.Matjaž zanima me vaše mnenje o moji expertizi. Saj veste, da rad zakompliciram...
Lp Brane
Zadnjič spremenil bate, dne Po Jun 11, 2012 2:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Event...

Odgovor Napisal/-a admin »

To o čemur govoriva nima zveze z Excelom 2003~2007...

V vašem primeru, torej Excela 2003 imate gumbe na dveh orodjarnah, na orodjarni Obrazci in na orodjarni 'Orodjarna kontrolnikov'. Drugih gumbov ni. Če ste vi gumbe risali kot oblike, potem to niso gumbi, in jih Excel tudi ne vidi kot gumbe!

Če torej uporabite gumb iz orodjarne 'Obrazci', potem vam Excel ponudi izbiro makra takoj ko gumb dodate na list, ča pa uporabite gumbe iz 'Orodjarne kontrolnikov' potem pa morate uporabiti tisto, kar sem vam napisal v prvem odgovoru...

Nič drugega ni pravilno in ne hodite po drugi poti, ker ne boste prišli nikamor....
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Re: Event...

Odgovor Napisal/-a bate »

Pozdravljeni,
hvala za odgovor. Bom poskusil po vaše.
Lep dan in sploh ...
L.p. Brane
Odgovori