Vrtilne tabele in dodatno računanje

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Forter
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:08 pm
Kraj: Mežica

Vrtilne tabele in dodatno računanje

Odgovor Napisal/-a Forter »

Pozdravljeni!
Če imam vrtilno tableo in želim na podlagi njenih rezultatov opraviti nadaljnje računanje, se v primeru, da vnesem v sosednji stolpec formulo, nato pa jo kopiram do dna tabele, zgodi tole:

Oseba----Ure----Vred. ure-----Znesek
Pak--------5---------0,3----------1,5
Mak-------2---------0,4------------2
Žak--------3---------0,2------------1

Pri tem sta prva dva stoplca, to je Oseba in Ure rezultata vrtilne tabele, ostala dva stolpca pa sta dopisana. Formula je: Ure * Vred. ure = Znesek
Excel mi pri kopiranju formul po stolpcu navzdol pravilno zamika množene vrednosti v stolpcu Vred. ure, iz stolpca Ure pa jemlje vedno le prvo vrednost. Kako ga prepričati, da mi bi lahko formule preprostokopiral navzdol ob tabeli, ne pa da bi moral vsako formulo vnesti ročno?
Hvala za nasvet.
Forter
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Vrtilne tabele in dodatno računanje

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Ja res je!

Ko vi v excelu zmnožite dve celici, vam excel vpiše neko formulov stilu:

Koda: Izberi vse

=A3*B3
Toda če dobro pogledate v vašem konkretnem primeru, torej v primeru vrtilne tabele, Excel ne vpiše takšne formule, temveč sledečo formulo:

Koda: Izberi vse

=GETPIVOTDATA("ur";$A$3;"delevec";"pak")*D4
Torej množi število ur delavca Paka z vrednostjo ure in tudi v naslednji vrstici množi število ur delvca Paka in ne delavca Maka!! Popraviti morate formulo, da se bo slednja sklicevala na ime v koloni A in ne na konkretno ime prvega delavca (v najinem primeru Paka)! Pravilna formula bo torej takšnale... ;)

Koda: Izberi vse

=GETPIVOTDATA("ur";$A$3;"delevec";A4)*D4
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Forter
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:08 pm
Kraj: Mežica

Re: Vrtilne tabele in dodatno računanje

Odgovor Napisal/-a Forter »

Oooo, hvala! Rešili ste mi kar nekaj minut dela! :D
Prijetno nedeljo še naprej!
Peter
Odgovori