Označi vnos v stvarno kazalo

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
RTM
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Mar 16, 2015 4:29 pm

Označi vnos v stvarno kazalo

Odgovor Napisal/-a RTM »

Spoštovani g. Prtenjak!

Moja težava je povezana z izdelavo kazala predvsem z vgrajenim ukazom »Označi vnos v stvarno kazalo« oziroma z uporabo ikone »Označi vnos« v jezičku »Sklici«, ki takoj za imenom vrine word oznake npr. {XE »Kennedy John Fitzgerald«}, ki so ukaz za kazalo.

Uporaba tega gumba, označenje ustreznega besedila in na koncu izdelava kazala ni problematična, je preprosta in končno kazalo ustrezno.

Moja težava je dokument družinskega rodovnika s približno 1.200 osebami, za katere želim izdelati kazalo, na kateri strani se ta imena oseb pojavijo.

Garaško delo je klikanje in označevanje posamezne osebe. To se ponovi pri vsaki malce bolj obsežni spremembi rodovniških podatkov, skratka ponovno celotno označevanje.

Značilnost teh podatkov je, da so zapisana s krepkim poudarkom, vse preostalo besedilo pa normalno, to je brez krepko, ležeče ali podčrtano, vse s pisavo Verdana 11.

Poskusil sem narediti več makro ukazov (poišči krepko pisavo, označi, zapri), vse brez uspeha.

Ali imate morda idejo, rešitev, kako bi rešil ta problem?

Na Vaš e-naslov pošiljan doc datoteko z ustreznimi podatki in kazalom, izdelanim na zgoraj opisani način.
RTM
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Mar 16, 2015 4:29 pm

Za koga se to lahko tiče!

Odgovor Napisal/-a RTM »

Za koga se to lahko tiče!

V preteklih dneh sva z g. Prtenjakom razčistila mojo težavo in določila način izvedbe.

G. Prtenjak je naredil makro ukaz, ki doda VBA oznako, da gre ime osebe v abecedno kazalo.

V vrstico za hitri dostop sem dodal ta makro in ga povezal z določeno kombinacijo tipk.

Vse skupaj deluje »kot se šika« :!: :D

G. Prtenjak, moja zahvala in spodbuda za vse obiskovalce tega foruma, saj Matjaž lahko naredi skoraj vse in reši težavo!

Lep in uspešen dan še naprej,
Mladen
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Označi vnos v stvarno kazalo

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Hvala.

Pa veliko uspehov pri iskanju prednikov!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori