Številčenje strani

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
RTM
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Mar 16, 2015 4:29 pm

Številčenje strani

Odgovor Napisal/-a RTM »

Pozdravljeni!

Word 2010 pozna zaporedne številke strani tudi tako, da prvo stran preskoči z možnostjo Drugačna prva stran.

Če naredimo kljukico, potem se številčenje začne pri drugi strani s številko 2.

Moje vprašanje je:

Ali lahko številčenje začnemo s peto stranjo, ki dobi številko 5 in pri tem strani 1,2,3 in 4 niso prikazane in tudi ne natisnjene, podobno kot tiskane knjige.

Hvala
Mladen
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Številčenje strani

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Da; seveda. Word zna dokument razdeliti na tki. sekcije in vsaka sekcija lahko ima lastno obliko in zaporedje števičenja. Konkreten odgovor na vaše vprašanje boste našli v tejle tematiki, sicer pa po forumu poiščite ključno besedo 'Sekcije' in našli boste kar nekaj tematk.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
AnitaT
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Apr 16, 2018 11:10 am

Re: Številčenje strani

Odgovor Napisal/-a AnitaT »

Pozdravjeni.

Zanima me, zakaj se v izboru številčenja strani ne pokaže možnost številčenja, ampak piše:
Meni Številka strani: Dno strani (ali Vrh ali Robovi, povsod se prikaže isto): Shrani izbor kot številko strani. Tega niti ne morem kliknit, ker je sivo obarvano. Kaj lahko spremenim/storim, da bom lahko številčila strani dokumenta?

Hvala.
Lep pozdrav,

Anita
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Številčenje strani

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Ko izberete Zavihek Vstavi, sekcijo Glava in noga, opcijo Številka strani, se vam prikaže velik menu, kjer imate izrisano, kako bi številka izgledala, če bi jo izbrali. Če tega v nekem konkretnem dokumentu ne vidite, potem je verjetno nekaj narobe s tem konkretnim dokumentom ali pa je zaščiten oz. kaj podobnega.

Naredite nov, prazen dokument (Datoteka > Novo > Prazen dokument) in tam izberite opcijo 'Številka strani'. Sklepam da boste tam videli vse opcije, kar pomeni da je nekaj narobe s prvim dokumentom. Če pa tudi na praznem dokumentu ne vidite vseh opcij, potem pa je nekaj narobe z vašo instalacijo Word-a
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori