Različni robovi strani

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
kepica
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Apr 03, 2014 12:10 am

Različni robovi strani

Odgovor Napisal/-a kepica »

Zdravo,

pri diplomskem delu je potrebno uporabiti različne robove strani. Tam, ko se začne glavno poglavje, mora biti zamaknjeno od zgornjega roba 5,5 cm, ostale strani pri istem poglavju pa 3 cm. Ko nastavim zgornji rob strani na 5,5 cm, mi vse strani pri istem poglavju premakne na 5,5 cm.

Kako lahko naredim, da bo glavno poglavje (naslov glavnega poglavja) imelo zgornji rob 5,5 cm, ostale strani pri istem poglavju pa 3 cm? Tudi pri urejanju sloga, ne nejdem, da bi lahko to nastavila.

Hvala za pomoč!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Različni robovi strani

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

To morate rešiti z uporabo sekcij. Dokument je lahko sestavljen iz več sekcij in vsaka sekcija lahko ima lstno številčenje, zaglavje, podnožje... To boste potrebovali tudi pri številčenju, saj morajo biti prve strani naloge oštevilčene drugače kot preostale...

Kako uporabljati sekcije (sicer za številčenje - a za zaglavje je povsem enako!) si lahko preberete tukaj.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
kepica
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Apr 03, 2014 12:10 am

Re: Različni robovi strani

Odgovor Napisal/-a kepica »

Za številčenje imam urejeno - tov sem znala :) za poglavja mi pa nikakor ne gre skozi :(
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Različni robovi strani

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Ja povsem enako. Na vsaki sekciji lahko določite različne nastavitve robov! Postavite se v sekcijo in nastavite robove. Postavite se v naslednjo sekcijo in postavite drugačne robove...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
kepica
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Apr 03, 2014 12:10 am

Re: Različni robovi strani

Odgovor Napisal/-a kepica »

Sem to naredila ampak ni prav. Mogoče nisem dovolj jasno napisala. Imam glavno poglavje, ki je dolgo 3 strani. In samo tista stran, kjer je naslov tega poglavja napisan, more bit zgornji rob 5,5 cm, ostale strani pri istem poglavju pa morejo imet zgornji rob 3 cm.

Se razumeva prav? :)
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Različni robovi strani

Odgovor Napisal/-a admin »

Da; sva se razumela.

Pač poglavje razbijete na dve sekciji. Če imate trenutno v vaši nalogi 3 sekcije (prva sekcija: uvodne strani do kazala, druga sekcija: vsebina, tretja sekcija: priloge) in imate v nalogi 10 poglavij, boste morali sedaj v nalogi imeti 22 sekcij... Vsako poglavje boste morali razbiti na dve sekciji - sekcija za prvo stran poglavja in sekcija za preostale strani poglavja!

Je pa res da malce dvomim, da je zahteva vaše šole zares takšna - urejal sem naloge za praktično vse SLO šole, fakultete in preostale vaške gostilne in res je da bolj kot je fakulteta nepomembna in leva bolj ima zahtevne pogoje urejanje, a takšne zahteve ni imela nobena...

Sklepam, da glave tako ali tako nimate in zahteva je pač, da se naslov poglavja začne 5 centimetrov pod robom - to pa lahko preprosto rešite tako, da poglavja prvega reda (Naslov 1 (Heading 1)) pač naredite tako, da ima spredaj 2 cm presledka! To je vse!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
kepica
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Apr 03, 2014 12:10 am

Re: Različni robovi strani

Odgovor Napisal/-a kepica »

Sem zadevo uredila s prelomi - neprekinjeno :)

Hvala!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Različni robovi strani

Odgovor Napisal/-a admin »

AHA, zdaj pa tudi razumem, kaj točno vas je mučilo! ker niste vedeli koliko besedila bo šlo na prvo stran poglavja niste vedeli, kje postaviti prelom sekcije, ker niste poznali opcije 'neprekinjeno' :)

Jap v tem primeru je potrebno izbrati to opcijo :)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori