NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a smeško »

Pozdravljeni,

v daljšem besedilu se želim sklicevati na slike (sike so računalniško oštevilčene z naslovom), toda je okno "Navzkrižno sklicevanje" neaktivno.
Lahko ga odprem, toda je gumb za končno potrditev "Vstavi" neaktiven :? . Tudi okno "Za kateri napis ", ko kliknem nanj ni aktivno.

Delam po postopku:
1) grem na besedilo kjer se želim sklicevati - napišem (glej sliko),
2) na kartici "Vstavljanje" grem na "Navzkrižno sklicevanje",
3) v polju Vrsta sklicevanja označim Slika,
4) v polju "Vstavi sklicevanje na": vstavim - Le na oznako in številko,
-5) PO SLEDNJEM DEJANJU NE MOREM NAREDITI NIČ VEČ. ENAKO JE PRI POSTOPKU, ČE GREM NA KARTICI "Sklic" - "Navzkrižno sklicevanje"!

Ali morda veste kaj delam narobe :cry: ali kako bi aktivirala to okno :? .

Lep pozdrav
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Sklepam, da nimate v dokumentu nobenih slik, na katere bi se lahko sklicevali... Ali ste prepričani da imate slike "računalniško" oštevilčene?

Postavite se v Word-ov dokument in pritisnite kombinacijo ALT+F9 ter poiščite katero koli sliko. Sedaj moarte pod sliko videti namesto številke slike sledeče: Slika { SEQ Slika \* ARABIC}... V kolikor tega ne vidite oz. še vedno vidite sliko potem slik nimate pravilno številčenih in se nanje ne morete sklicevati...

Ah da, pravzaprav obstaja še hitrejši test... V dokument preprosto poskusite vstaviti kazalo slik, Sklepam, da ga Word ne bo izdelal...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a smeško »

Najlepša hvala. Sedaj bo pa šlo.
brankec
Prispevkov: 3
Pridružen: To Nov 12, 2013 12:39 pm

Re: NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a brankec »

Pozdravljeni,

Zanima me, kaj moram v Wordu 2007 storiti da mi namesto "Graf je prikazan na Slika 1" piše "Graf je prikazan na Sliki 1!" Torej gre za problem pri navzkrižnem sklicevanju.

Hvala za pomoč in odgovor.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Word vam ne more oz. ne znam slovnično urejati besedila oz. navzkrižno skljucevanje urediti tako, da bi pri tem upošteval še sklone / spole in podobno :). Zato navzkrižno sklicevanje uporabljajte tako, da uporabite samo številko in ne celotnega naziva. Torej namesto da vi napišete 'Graf je prikazan na <celoten sklic>' raje napišite takole 'Graf je prikazan na sliki <sklic samo na številko>'.

Kaj se vam bo v sklicu izpisalo lahko določite sami, ko sklic vstavite.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
brankec
Prispevkov: 3
Pridružen: To Nov 12, 2013 12:39 pm

Re: NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a brankec »

Najlepša hvala za odgovor.
brankec
Prispevkov: 3
Pridružen: To Nov 12, 2013 12:39 pm

Re: NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a brankec »

admin napisal/-a:Pozdravljeni,

Word vam ne more oz. ne znam slovnično urejati besedila oz. navzkrižno skljucevanje urediti tako, da bi pri tem upošteval še sklone / spole in podobno :). Zato navzkrižno sklicevanje uporabljajte tako, da uporabite samo številko in ne celotnega naziva. Torej namesto da vi napišete 'Graf je prikazan na <celoten sklic>' raje napišite takole 'Graf je prikazan na sliki <sklic samo na številko>'.

Kaj se vam bo v sklicu izpisalo lahko določite sami, ko sklic vstavite.

Žal mi ni uspelo. Kaj vnesem pod "Vstavi citat"?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

vi ste pa sedajle malce zašli.... Opcija "Vstavi citat" nima zveze z navzkrižnim sklicevanjem na slike/tabele/grafe... in je namenjena sklicevanju na literaturo. Več o citiranju si lahko preberete na blogu.

Tisto o čemur je govora v tej tematiki in je povezano tudi z vaši, vprašanjem (torej sklicevanju na sliko) pa je namenjena opcija Sklici / Napisi / Navzkrižno sklicevanje. Ko izberete to opcijo se vam odpre okno, kjer izberete na kateri element dokumenta se želite sklicevati (na sliko / graf / tabelo ...), ter kaj želite izpisati kot sklic (naslov, lokacijo, številko....). In moj nasvet se je nanašal na to, da v tem oknu pač izberete opcijo, da se sklicujete na številko.

Je pa res, da sem vas malce zavedel, ker te opcije v Wordu 2007 sploh ni. Zdaj pa res ne vem ali je včasih bila pa je samo zdaj ni več ali pa sem jaz to vedno reševal z lastnim številčenjem. No kakorkoli; ker je lastno številčenje pretežko za neveščega uporabnika, vam svetujem da stavek preoblikujete tako, ali pa sklic napišete v oklepaj, da bo vseeno smiseln.

Torej: Namesto: 'Graf je prikazan na Slika 1' napišite 'Graf je prikazan na sliki (Slika 1)'.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
atlet1
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 9:16 pm

Re: NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a atlet1 »

Pozdravljeni!

Na kakšen način v dokumentu posodobim vsa navzkrižna sklicevanja naenkrat? Uporabljam Word 2010.

Pozdrav,
Boštjan
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

<CTRL + A> <F9>

<CTRL + A> - izberi vse
<F9> Osveži
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
atlet1
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 9:16 pm

Re: NAVZKRIŽNO SKLICEVANJE

Odgovor Napisal/-a atlet1 »

Hvala za odgovor.
Odgovori