Zakaj Word blokira

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
miha
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 4:03 pm

Zakaj Word blokira

Odgovor Napisal/-a miha »

Pozdravljeni!
Imam problem pri brisanju določenega okvirja oz. slike (neke odvečne stvari pač) iz Wordove datoteke, sicer pa uporabljam XP-je.
Če napišem vse od začetka, najprej v novo kreirano Wordovo datoteko skopiram nek tekst s spleta in to shranim.
Problem nastane, ko začnem iz te datoteke brisati odvečne stvari. Ugotovil sem, da če pobrišem točno določeno
zadevo (za katero ne vem, če je to okvir, slika ali kaj) in kliknem "shrani", se Word obesi: pokaže se peščena ura in
to "shranjevanje" potem traja v nedogled, vse dokler v Task managerju ne ustavim tega opravila.
Vem sicer, da bi ta problem lahko obšel tako, da kreiram še eno, novo datoteko in iz prejšnje skopiram vse razen problematičnega dela, ki sem ga predhodno neuspešno brisal, a vseeno me zanima, kaj je vzrok in kako bi rešil ta problem.
Kot izgleda, tej temi tu ne morem dodati problematične Wordove datoteke (en konkreten primer), pa mi prosim, sporočite kam vam jo lahko pošljem.
Miha
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zakaj Word blokira

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Lahko da ste odkrili napako v Wordu. Vsak program ima namreč kar nekaj napak, saj je praktično nemogoče napisati računalniški program, ki bi ne imel napak. Stvar je celo hujša, saj je tudi nemogoče (za poljuben splošni program) dokazati, da je brez napak. Zato se računalniški programi testirajo, da bi v fazi testa odkrili čimveč napak ter jih poskusili odpraviti.

Moj predlog:
1. Očitno poznate natančno pot, kako priti do tega problema, zato poskusite še na kakšnem drugem računalniku ali je tam tudi enako.
2. V kolikor je tam, enako potem ste odkrili napako v Wordu in preprost ni rešitve oz. pač naredite postopek malce drugače ali preverite če mogoč novejša rezličica Word-a nima te napake
3. V kolikor pa na drugem računalniku (z isto različico oken in Word-a) te napake ni, potem pa je napaka nekje v vašem sistemu - ni nujno v Wordu; lahko je tudi v Oknih (oz. Windows sistemu).
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori