Kazalo in ležeča pisava

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
jonathan2
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Maj 11, 2012 2:47 pm

Kazalo in ležeča pisava

Odgovor Napisal/-a jonathan2 »

pozdravljeni, moja težava je ta, da sem na roko naredil kazalo za dispozicijo diplomske in moram latinska imena označiti ležeče. težava je, ker mi spremeni v ležeče tudi številke poglavij pred njimi. Kako bi lahko ločil ležečo pisavo od številk poglavij pred njimi? se pravi kot da nekaj normalno oštevilčiš, pisava naj je ležeča, številke pred besedami pa ne.

Za odgovor se zahvaljujem!

LP
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Kazalo in ležeča pisava

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Če ste kazalo naredili ročno (kar je sicer slabo, saj je ravno računalnik (word) namenjen temu, da avtomatično izdela kazalo!), potem imate tako ali tako popolno kontrolo nad tem, kako izgleda kazalo. Z drugimi besedami to torej pomeni, da je vaše kazalo pač navadno naštevanje v Wordu in vsaka vrstica oz. vsak znak v takšnem tekstu lahko ima posledično drugačno obliko.

Da ne dolgovezim. V vašem primeru je najlažje, da označite celoten tekst vašega kazala (vse - besedilo in številke...), ter postavite enoten izgled pisave - neležeč. Potem pa znotraj kazalo označite samo tiste besede, ki jih želite ležeče in jih postavite v ležeč položaj.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori