Zgubljeni podatki v datoteki

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Zgubljeni podatki v datoteki

Odgovor Napisal/-a smeško »

Zopet potrebujem pomoč. Namreč zgodilo se mi je, da sem izgubila napisane ogovore na izpitna vprašanja katere sem delala 4 ure. Hvala bogu niso
izgubljeni vsi odgovori. Izgubljno pa je današnje štiri urno delo. Kaj se mi je zgodilo?
Iz drugih zapiskov sem hotela prekopirati neko formulo (prej sem kopirala neko tabelo in nisem imela nobenega problema) in je nisem mogla
prilepiti v svoj dokument. Ker se mi je to zgodilo prvič sem odprla nov dokument in poskusila še enkrat. Zopet nič. Nato sem zaprla dokument in
odprlo se mi je okno "konfiguriranje MS Office 2007". Ko je bila konfiguracija opravljena me je računalnik vprašal, če želim končati in če potrdim, da se mi
bo resetiral računalnik. Ker tega nisem hotela, sem želela shraniti svoje delo a ga nisem mogla. Nekako mi je uspelo prenesti podatke na USB. Preverila sem, če
je vse shranjeno na USB. IN JE BILO. Torej, ker nisem hotela, da dokončam to operacijo s konfiguriranjem sem pritisnila jeziček ne.
Ko sem šla pogledat dokument na njemu ni bilo shranjenega dela. Pravtako ni bilo delo shranjeno na ključku.
ČUDNO SE MI JE, ZAKAJ ni računalnik shranil opravljenega dela, čeprav imam aktivirano SAMODEJNO SHRANJEVANJE??? Verjetno podatkov ni obrdžalo na ključku
ker sem ključek pustila v računalniku.
Zbrisalo se mi je delo 4 ur!! Moralo pa bi se mi zbrisati zadnjih 10 minut, tako kot sem imela nastavljeno samodejno shranjevanje.
Poskusila sem tudi obnovitev sistema pa tudi ni šlo! PRAVA GROZA. :( :(
Ne morem drugače, kot da vam povem, da sem se prav zjokala. Kaj takega se mi ni še nikoli zgodilo, ker vedno pazim na te stvari. S tem programom res
nimam sreče. Dogajao se mi stvari, katere se mi prej nikoli niso.

Ali morda veste, če se da kako popravit in preklicati podatke nazaj. Zakaj se mi je to naredilo?

Sedaj, ko je že vsega konec sem poskusila, kaj je pravzaprav s tisto formulo. In glej ga zlomka. Tudi sedaj mi ne prekopira tiste formule. Tekst in vse ostalo kopira,
le formule ne. Edina razlika je ta, da se mi več ne vklopi konfiguracije.

Vesela bom, če mi boste lahko pomagali. Če pa se ne da pomagati sem pa hvaležna, ker ste si vzeli čas in to prebrali. :( :(
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zgubljeni podatki v datoteki

Odgovor Napisal/-a admin »

Prav rad bi vam pomagal, pa vam ne morem... Mogoče pogledate ali obstaja v mapi kakšna podobna datoteka s kakšnim znakom '~' - spredaj ali zadaj... To so Wordove začasne datoteke...

Ampak dvomim v uspeh :( Se bojim da ste delo izgubili. Zakaj je temu tako, pa ne vem :(

Priporočam vam da od sedaj dalje vsake toliko in toliko časa preprosto stisnete kombinacijo CTRL+S, kar je enako kot Datoteka/Shrani, le mnogo hitreje.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: Zgubljeni podatki v datoteki

Odgovor Napisal/-a smeško »

:( Veeno hvala za odgovor. :(
Bom pregledala vse mape, če ima katera ta znak. Ne gre in ne gre mi v glavo, zakaj se ni shranjevalo, če pa sem imela
nastavljeno samodejno shranjevanje.
Eh, pa kaj bi jamrala in stokala, drugim se dogajajo še hujše stvari.
Bedna tolažba, toda drugega mi ne preostane. :(

Še enkrat hvala.
Lp
Odgovori