PRENOS VREDNOSTI IZ DRUGEGA LISTA

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
fitefrbe
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Mar 02, 2015 4:09 pm

PRENOS VREDNOSTI IZ DRUGEGA LISTA

Odgovor Napisal/-a fitefrbe »

V listu 1 imam v stolpcu 1 neko vrednost. Ta ista vrednost se pojavi tudi v listu 2 v nekem stolpcu, vendar ne na isti številki vrstice. Na osnovi teh vrednosti, ki se ponovita v obeh listih, bi rad iz lista 1 prenesel neko vrednost iz nekega stolpca v stolpec v listu 2.

Primer:
List 1: Stolpec A - Vrednost 1, Stolpec 2 - Vrednost ENA
List 2: Stolpec A - Vrednost 1, Stolpec 2 - Vrednost ___

Vrednost iz Lista 1 iz Stolpca 2 bi torej rad prenesel v List 2 v Stolpec 2.

Hvala za pomoč v naprej!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: PRENOS VREDNOSTI IZ DRUGEGA LISTA

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

ne vem če vas razumem pravilno, vendar sklicevanje na liste je preprosto. Če recimo želite na LIST2 v celico B10 prenesti vrednost, ki se nahaja na LISTU1 v celici A1, se preprosto postavite na LIST2 v celico B10 in vanjo vpišete znak '=' ter z miško izberite List1 in na njem celico A1 ter potrdite.

Excel vam bo vpisal formulo, ki je čisto enostavna:

Koda: Izberi vse

=List1!A1
Tu tudi vidite kako se lahko sklicujete na poljuben list in poljubno celico. Recimo list9, celico G23:

Koda: Izberi vse

=List9!G23
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
fitefrbe
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Mar 02, 2015 4:09 pm

Re: PRENOS VREDNOSTI IZ DRUGEGA LISTA

Odgovor Napisal/-a fitefrbe »

Niste me razumeli. Iz Lista 1 želim v List 2 prenesti neko vrednost, ki ni na točno določenem mestu. Bom poskusil čim bolj enostavno razložiti.

List 1 ima v poljubni vrstici npr. 225 v stolpcu 1 numerično vrednost 123, v stolpcu 2 pa tekstovni zapis ENA.
List 2 pa ima poljubna vrstica npr, 535 v stolpcu npr. 3 numerično vrednost 123, v stolpec npr. 5 pa bi raz prenesel tekstovni zapis ENA, ker sta vrednosti v stolpcu 2 v listu 1 in stolpcu 3 v listu 2 identični.

Upam, da sem pravilno razložil.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: PRENOS VREDNOSTI IZ DRUGEGA LISTA

Odgovor Napisal/-a admin »

Aha,

Morate problem bolje razložiti in boste dobili boljše odgovore ;) . Vi torej iščete eno izmed najbolj uporabnih (in uporabljenih) Excelovih funkcij: VLOOKUP.

Uporabo funkcijo sem že večkrat podrobno razložil na forumu in tematike najdete preprosto: http://matjazev.net/forum/search.php?keywords=Vlookup. Krajšo razlago imate tudi na mojih spletnih straneh, sicer pa je ta funkcija podrobno razložena na mnogih preostalih spletnih straneh. Iščite ključno besedo VLOOKUP
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori