Zapis EMŠO v celici

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
mkralj123
Prispevkov: 77
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 12:21 pm

Zapis EMŠO v celici

Odgovor Napisal/-a mkralj123 »

Pozdravljeni

Zanima me kako ustrezno pripraviti celico
v excelu da lahko v njej zapišem EMŠO oznako

Primer: če je oseba rojena 10.10.1970 se EMŠO začne z
1010970XXXXXX

če pa je oseba rojena 01.10.970 pa je njen EMŠO
0110970XXXXXX, vendar mi v tem primeru excel odstrani skrajno levo
ničlo v nizu

Sem poskušal celico opremiti lastnostmi da gre za niz znakov in ne za številko, vendar
mi ne uspe... :oops: :oops: , pa tudi z rešitev z opuščajem pred pričetkom
niza znakov mi ni najbolj všeč,

hvala za odgovor.

lp marko
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zapis EMŠO v celici

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,
mkralj123 napisal/-a: ...Sem poskušal celico opremiti lastnostmi da gre za niz znakov in ne za številko, vendar
mi ne uspe... :oops: :oops:
Ne razumem, zakaj bi ne delovala, saj to je rešitev. Celici določite obliko po meri in notri vpišete 13(trinajst) ničel. To je vse. S tem Excelu pač poveste, da mora imeti vsaka številka, ki je zapisana v celici vsaj 13 cifer in če je cifer premalo bo spredaj dodal toliko ničel, da bo skupna dolžina 13 cifer. Več o tem si lahko preberete na blogu.
mkralj123 napisal/-a: ---, pa tudi z rešitev z opuščajem pred pričetkom niza znakov mi ni najbolj všeč,
Te izjave so mi simpatična... Saj ni pomembno, kaj je vam všeč, pomembno je da deluje in tudi rešitev z opuščajem deluje ter je pravilna... Pravzaprav še bolj pravilna kot prva!

Dokler namreč Excel uporabljate "ljubiteljsko" je vseeno, ko pa ga želite uporabljati profesionalno, pa boste videli da prva rešitev ni povsem pravilna, saj če je npr. vrednost v celici 12, jo vi vidite kot 0000000000012, Excel pa jo še vedno vidi kot 12!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori