Manjka Visual Basic

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
ROBERT
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Sep 14, 2005 9:55 am

Manjka Visual Basic

Odgovor Napisal/-a ROBERT »

Pozdravljen..

Imam narejen neki program v Excelu in z podporo Projekt-a Visual Basic.
Program je bil narejen v Office 2003 SLO, sedaj pa sem hotel to prenesti na računalnik kjer imam instalirane office XP in Windows 2000.
Ko odprem dokument, mi napiše, da pač File Not Found, in da je pač Project Visual Basic Izgubljen ter da manjka nek ActiveX kontrolnik.
Datoteka je pač prave velikosti in normalno deluje če je istaliran Windows XP.
Kako lahko rešim ta problem...

Hvala
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Moram reči, da vas ne razumem najbolj natančno :(. Vi se napisali alikacijo z uporabo VBA-ja (to je izvedenka visual basica, ki je vgrajena v Office) ali ste aplikacijo pisali s klasičnim produktom Visual Basic (programski jezik) in v njej uporabili kontrole za nadzor MS Pisarne? V drugem primeru tole ni pravi forum, saj tukaj govorimo o VBA-ju.

V prvem primeru pa vam očitno manjka neka ActiveX kontorla, ki jo na prvem računalniku imate, na drugem pa ne. Odprite urejevalnik za VBA na drugem računalniku ter izberite Tools/References. Odprlo se vam bo novo okno, kjer bodo na vrhu s kljukico izbrane vse AxtiveX kontrole, ki jih vaša aplikacija potrebuje. Tista, ki vam manjka pa bo označena z MISSING. Če pravilno razumem vaš problem, potem mislim, da vas muči to.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ROBERT
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Sep 14, 2005 9:55 am

Odgovor Napisal/-a ROBERT »

Se opravičujem, če sem bil nejasen, vendar sem pomislil tudi nato, da pod Tools - References odkljukaš, kar pač manjka, vedar meni že ob samem zagonu datoteke pač javi da File Not Found in se mi odpre pač samo delovni zvezek brez Vb-aja. Ko pač pritisnem Alt - F11 se mi pač ne odpre projekt, ki sem ga pač napravil, tako, da žal ta funkcija ni možna.
Po mojem mnenju (če je kje mogoče), mora obstajati neka druga nastavitev funkcije Vb-aja.
Sedaj ko probavam na računalniku, kjer je Windows Xp, pač ista datoteka deluje normalno.

Hvala
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Mogoče imate nastavljeno previsoko stopnjo varnosti v Excelu na drugem računalniku. Zmanjšajte varnost na minimalno in poskusite odpreto datoteko. Napako bo sicer še vedno javil, a sam projekt bi v VBA moral naložiti...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ROBERT
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Sep 14, 2005 9:55 am

Odgovor Napisal/-a ROBERT »

Se opravičujem, vendar napake kljub vsem probavanjem, tako omenjenih zgoraj, kot razmišljanje o napaki, še vedno nisem uspel rešiti.
Na svoj Notebook sem naložil isti program in se mi je pojavila ista napaka kljub temu, da imam naložen Office 2003. Resno ne vem kje bi še lahko bil vzrok napake. Sem izprobal tudi na Office 98 in je tudi delovalo, ali kar nekje se "spomne in ne dela", tako, da sem ostal brez idej;
če jih ima še gdo prosim za pomoč...

Hvala...
R.
Odgovori