Podvojevanje

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
Omelo
Prispevkov: 6
Pridružen: To Apr 17, 2007 9:30 am

Podvojevanje

Odgovor Napisal/-a Omelo »

Najprej lep pozdrav vsem...

Sedaj pa vprašanje. V Wordu bi rad naredil nekakšna polja. Naprimer... v eno "polje" vpišeš neko besedilo, in nato ti sam word prekopira besedilo še v druga določena polja (isto besedilo seveda). Kot naprimer v Excelu če je v polje A1 vpisana neka beseda in v polje B1 vpišeš =A1

Hvala za odgovore.

Lp, Matic
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Tako preprosto, kot v Excelu, to v Wordu ne bo šlo, je pa vseeno relativno preprosto...
  1. Najprej definirate neko 'spremenljivko', kar naredite s poljem SET

    Koda: Izberi vse

    {SET A "to je neka vsebina, ki jo žlim vsepovsod po dokumentu!"}
  2. Kjerkoli se želite sklicevati na podano vsebino, podajte polje REF

    Koda: Izberi vse

    { REF A }
PS: Ne pozabite osvežiti polj (F9), če spremenite vrednost v polju SET.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Omelo
Prispevkov: 6
Pridružen: To Apr 17, 2007 9:30 am

Odgovor Napisal/-a Omelo »

Hvala za tako hiter odgovor. S polji sem se že nekaj igral, pa mi vseeno ni šlo. Če lahko bi dal še en tak preprost opis točno kaj naredim, da vidim kje delam napako...

Imam tekst ______A_____ (tu bi bilo polje a) in ta tekst se nadaljuje.


Nato je še teksta... ______ (REF A) in tekst naprej.


Torej označim _____A_____ in določim SET A kot polje (torej Vstavljanje/Polje/Set in tam vpišem). Poizkusil sem tudi kar vpisati formulo, pa isto ni šlo. Vse kar mi naredi je, da mi ga zbriše.

Ko nato vpišem REF A mi napiše da se pač nima na kaj sklicevati, kar je tudi logično.

Upam da nisem zadeve zakompliciral do konca:)

Lp, Matic
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm, saj razumete prav, le z polji ne znate delati.

Najhitreje se bova našla, če pozabite na vstavljanje polj preko menija in se naučite, da polje vstavite s tipkama CTRL+F9. Word vam nariše zavita oklepaja v katera vpišete tisto, kar sem vam jaz napisal.

Polja skrijete/razkrijete s tipkama ALT+F9.

Polje na katerem stojite osvežite s tipko F9. Če želite osvežiti vsa polja, izberite celoten dokument CTRL+A in nato pritisnite F9.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Omelo
Prispevkov: 6
Pridružen: To Apr 17, 2007 9:30 am

Odgovor Napisal/-a Omelo »

Živjo!

Res hvala za odgovor in pomoč. Sicer za enkrat tega nisem več rabil zaradi drugih problemov, vendar mi bo sedaj še kako prav prišlo.

Lp, Matic
Omelo
Prispevkov: 6
Pridružen: To Apr 17, 2007 9:30 am

Odgovor Napisal/-a Omelo »

Živjo!

Sedaj pa imam še eno zadevo, ki ne vem kako bi jo rešil... verjetno pa se jo da na kakšen preprost način. Ker je dopis že narejen, je narejen za moški spol. Je možno na kakšen način spremeniti vse postavke z npr. omenjeni bi se zamenjal za omenjena, poklical bi se zamenjalo s poklicala ipd. Dejansko bi se zamenjala samo zadnja črka ali dve (ali pa kar cela beseda).

Sam sem si predstavljal da bi se dalo naresti npr. nekaj v tej smeri (npr. za besedo omenjeni:

{SET SPOL "Ž"}


Potem pa spodej kkšna variante IF spol=ž then "na" else "ni",potem naj bo na koncu omenje dodana še besedica "na" če pa bi bil spol=m, potem pa bi dodal besedico "ni", in tako naprej tudi za ostale besede, ki bi se sklicevale na spol.

Je kakšna možnost za to?

Hvala še enkrat in lp,

Matic
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Bi šlo sicer tudi tako, kot želite vi, a bi bilo mnogo preveč dela. Naredite raje tako kot (vsi ostali :) ) in napišite dva dopisa - v ženski in moški obliki. Potem izvorne podatke prefiltrirajte glede na spol in prvi dopis pošljite ženskam, drugega pa moškim.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Omelo
Prispevkov: 6
Pridružen: To Apr 17, 2007 9:30 am

Odgovor Napisal/-a Omelo »

Hehe, hvala ;) Sem se že našel malo drugače. Sedaj pa imam še en problem :shock:

A je možno kako "izvozit" ta dokument z vso obliko (bold in odstavki), da pač polje ne bo več polje ampak navaden tekst?

Opazil sem, da če dam posebno lepljenje in nato izberem neoblikovano besedilo, da sicer postane navaden tekst, vendar pa se pri tem izgubi obliko.

Še to pa neham težit. :P

Hvala že vnaprej.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Jaz bi šel "okoli riti v žep". Označite tekst, prekopirajte ga v npr. WordPad in nato od tam nazaj v Word. ;)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Omelo
Prispevkov: 6
Pridružen: To Apr 17, 2007 9:30 am

Odgovor Napisal/-a Omelo »

Živjo!

Hehe, tudi to je ena od rešitev, a pri veliki količini ni najbolj preprosta, pa še oblike (bold ipd. se porušijo). Sem pa ugotovil eno precej lažjo rešitev in sicer kombinacijo tipk.

Če pritisneš CTRL+SHIFT+F9, se pretvorijo polja ki si jih označil v "navadno" besedilo. Pa še ena koristna. CTRL+F11 označena polja zaklene da se ne posodabljajo več, medtem ko jih CTRL+SHIFT+F11 odklene.

Lp, Matic
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

O, hvala; za CTRL+SHIFT+F9 pa nisem vedel!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori