Prenos macro-v med računalniki

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
nikoj
Prispevkov: 9
Pridružen: To Avg 02, 2005 9:56 am
Kraj: Kranj

Prenos macro-v med računalniki

Odgovor Napisal/-a nikoj »

Pozdravljeni,

Zopet sem naletel na težavo, kjer bi mi pomoč prav prišla.
V Wordu posnamem macro in lepo deluje. Kako ga je potrebno prenesti na drug računalnik, da tudi tam deluje in to iz Word2000 v Word97

Kot drugo pa še to, če je računalnik z WinXP in Office97 macroje ni mogoče zagnati, če ima uporabnik le "User" pravice (Nima Administratorskih). Kako lahko to rešim (kje moram povečati pravice??)

Upam, da ne zahtevam preveč, a imam z delno posodobitvijo računalnikov cev kup novih težav.

Za odgovor se že v naprej zahvaljujem.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

1. Kolikor je meni znano (spomnim se ne popolnoma natančno), se je VBA (to je jezik v katerem so pisani makri) med verzijama 97 in 2000 dokaj spremenil, zato vam makri posneti v Woru2000 ne tečejo v Word97.

REŠITEV: Naredite obratno; posnamite makro v Word97 in ga zaganjajte v Word2000, v kolikor nimate resnične smole vam bo takšen makro deloval brez problema. Stvar je namreč v tem, da makri posneti v starejših različicah delujejo tudi v novejših, obratno pa (v splošnem) ne velja.

2. Glede pravic pa vam ne morem povedati kaj bolj konkrtenega, ker ne vem kaj makro počne. Makre lahko zagotovo zaganjajo tudi uporabniki, ki imajo samo "user" pravice. Zatakne pa se lahko pri samem makru, saj potem očitno makro počne nekaj takšnega za kar potrebuje administratorske pravice. Primer česa takšnega je recimo pisanje po sistemskem registru ali kaj podobnega.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori