Številčenje - stran x od y

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
Helennna
Prispevkov: 3
Pridružen: To Apr 29, 2014 7:42 pm

Številčenje - stran x od y

Odgovor Napisal/-a Helennna »

Potrebujem pomoč pri številčenju strani.
V diplomski nalogi moram imeti oštevilčeno od 5. strani dalje takole: stran 1 od 48.
Pomagala mi je hčerka od prijateljice (sem namreč malo starejša, izredni študij), sedaj pa sem morala še dodati nekaj podpoglavij in ne znam popraviti številčenja,
da bo prav. Na zadnji strani mi sedaj piše stran 49 od 47. Nerodno pa mi je spet prositi za pomoč prijateljičino hčero.
Potrebovala bi pomoč po postopkih zelo natančno, ker nisem vešča dela z Wordom. Imam Word 2010.
Hvala.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Številčenje - stran x od y

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na žalost nimam najboljših novic. Pišete namreč, da Word strani ne številči več pravilno, kar lahko pomeni, da so bile narobe števičene že v začetku ali pa ste vi (kar je zelo malo vrejetno) številčenje pokvarili, ko ste dodajali besedilo. Sklepam torej, da že v začetku naloga ni bila ravno pravilno urejena / številčena.

Sedaj pa k drugemu delu, torej navodilom. Tu pa se zopet zaplete, saj navodila, kjer bi vas vodil skozi celoten postopek nikakor ne morejo v odgovor na blogu, saj je to pravzaprav kar eno poglavje v kakšni knjigi o uporabi Word-a. Zakaj?

Stvar je namreč v tem, da pri vaši nalogi ne gre za preprosto številčenje, temveč mora biti naloga razdeljena na sekcije. Vsaka sekcija pa mora biti neodvisno številčena. Tipična naloga je torej razdeljena vsaj na štiri sekcije. Prva sekcija predstavlja naslov naloge, nekje do prevoda - ta del se ponavadi ne številči. Naslednji del naloge predstavlja številčenje povzetka, kazal in podobnega vse do uvoda naloge. Ta del se ponavadi številči z rimskimi številkami. Nato pride glavni del naloge, ki se številči z arabskimi številkami (začenši z 1) in v vašem primeru še številom strani (sedaj pa ne vem ali samo znotraj te sekcije ali pa skozi celotno nalogo). No in potem pride (v tipični dip. nalogi) še zadnji del - literatura, ki se ponavadi zopet številči posebej.

V vsakem ptrimeru bi vam sedaj moral pisati navodila, kako v nalogi narediti sekcije in potem kako sekcije številčiti, kako jih številčiti neodvisno, kako spremeniti izgled številk (arabske ~ rimske)... V vsakem primeru torej absolutno preveč :(

Vseeno vam svetujem, da vam številčebje uredi kdo drug ali pa ga poskusite urediti sami, vendar pa si sposodite kakšno knjigo o uporabi Word-a.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Helennna
Prispevkov: 3
Pridružen: To Apr 29, 2014 7:42 pm

Re: Številčenje - stran x od y

Odgovor Napisal/-a Helennna »

Naloga je že razdeljena na sekcije.
V nogi moram imeti na levi strani tekst (ime, priimek, naslov diplomske) in na desni stran (stran 1 od 48). Znam vstaviti tekst in številko strani, ne najdem pa možnosti da vstavim stran ta od te. Kako pridem do tega? Verjetno nisem mogla nič pokvariti, saj sem dodala le 2. podpoglavji, zato se je diplomska povečala za 2 strani. Številke strani sicer tečejo dalje, le celotno število strani se ne spremeni (ostaja isto, kot je bilo preden sem dodala ti dve strani). Naj številčim na novo?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Številčenje - stran x od y

Odgovor Napisal/-a admin »

Potem pa pomeni, da sploh ni številčeno, temveč je številka fiksno vpisana. Preprosto dvokliknite v nogo in popravite številko.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Helennna
Prispevkov: 3
Pridružen: To Apr 29, 2014 7:42 pm

Re: Številčenje - stran x od y

Odgovor Napisal/-a Helennna »

Imate prav! Drugo številko sem popravila, prvo pa itak šteje-nadaljuje.
Hvala.
Odgovori