Prenašanje podatkov iz ene Word datoteke v drugo

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Prenašanje podatkov iz ene Word datoteke v drugo

Odgovor Napisal/-a Vik »

Pozdravljeni!
Informativno me zanima sledeče:
1. Imam Wordovo datoteko ( imenujva jo A), ki ima sledečo strukturo:
- Prvi del vsebuje Wordovo tabelo s podatki. Večji del vrstic ima različno širino stolpcev. Vrstice imajo tudi različno oblikovanje. V to tabelo vpisujem samo podatke, ki se nikamor ne prenašajo. Tabela se mi razprostira na dva lista;
- Drugi del vsebuje Excelovo tabelo, ki služi za vnos podatkov ( datumov in številk ). Na koncu tabele je seštevek za vsak stolpec posebej. Iz te tabele imam narejeno povezavo v drug Excelov dokument. Tabela zavzame en list;
- Tretji del pa zopet vsebuje tabelo vendar tokrat nezahtevno samo z dvema stolpcema različnih širin. Tabela zavzame en list;
2. Imam Wordovo datoreko ( imenujva jo B), ki ima sledečo strukturo:
- Prvi del vsebuje Wordovo tabelo v katero se podatki vnašajo preko možnosti obrazcev.
- Drugi del vsebuje Wordovo tabelo; Prvi in drugi del sta na enem listu;
- Tretji del vsebuje Excelovo tabelo.Zavzame en list;
Iz datoteke A bi rad v datoteko B prenesel SAMO določene podatke v vrsticah po tem sistema:
A-prvi del ---> B-prvi del; A-drugi del--->B-tretji del; A-tretji del --->B-drugi del.

Sedaj se datoteka A, z različnimi podatki in pod različnimi imeni nahaja v cca.170 mapah. Ker bi se rad rešil ročnega prenašanja določenih podatkov iz ene datoteke v drugo, ročnega shranjevanja poamezne datoteke, ravno tako pa na koncu brisanja 'starih' datotek ( A) je moja želja,da bi to nekako avtomatiziral.
Zanima me ali je to možno. Na vaši SS sem nekaj prebrl o makrih ne vem pa, če se z njihovo uporabo da naresti to, kar sem opisal.
Hvala za odgovor!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Prenašanje podatkov iz ene Word datoteke v drugo

Odgovor Napisal/-a admin »

Da, z makri se lahko praktično izvede vse, je pa vprašanje kako komplicirane so te vaše datoteke oz. kako veliko truda je potrebno vložiti za pravilno ugotavljanje kaj točno je potrebno kam kopirati... Ampak odgovor je DA, to se z makri lahko naredi.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Re: Prenašanje podatkov iz ene Word datoteke v drugo

Odgovor Napisal/-a Vik »

Aha, razumem.
Ali mi lahko mogoče svetujete kakšno primerno literaturo za spoznavanje z makri?. Ko sem zadevo malo pogledal se mi je zdela uporaba makrov, kar zahtevna. Na spletni strani MS pa niso tega mnenja. Na vašem forumu sem zasledil, da ste eno knjigo na to temo tudi sami napisali vendar, ko sem iskal založbo je nisem našel.
Hvala za odgovore!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Prenašanje podatkov iz ene Word datoteke v drugo

Odgovor Napisal/-a admin »

Jaz vam težko svetujem literaturo (razen moje lastne knjige seveda :) ) - saj ne spremljam literature, ki je primerna za začetnike... Moja knjiga je namenjena začetnikom a sklepam, da je podobnih knjig kar veliko. Moje knjige pa sicer že dolgo ne morete kupiti, saj je razprodana; imajo pa jo v knjižnicah.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori