SLOGI V WORDU 2007

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

SLOGI V WORDU 2007

Odgovor Napisal/-a smeško »

Živjo,
tudi jaz imam probleme s slogi. Pred kratkim sem dobila Word 2007 in enostavno ne znam narediti sloga naslovov. Naslov 1 ni problem toda, nikakor :x ne morem narediti Naslova 2. Ja seveda, tudi Nalova 3 ne. Namesto, da mi označi po zaporednih številkah iz Naslova 1, mi začne z začetnimi številkami.
Prej, ko sem imela Word 2003 sem šla lepo po vrsti npr. Naslov 2 - spremeni- številčenje-orisno IN TO JE BILO TO. Tukaj pa ni orisnega zavihka, temveč samo številčenje in označevanje. Če grem na odstavek imam jeziček orisna raven neaktiven (torej tam ne morem nič narediti). Tudi če grem Naslov 2 - spremeni - številčenje -zavihek določi novo obliko zapisa ne morem nič narediti, ker mi označuje 1.1, 2.1.......in ne gre avtomatično po Naslovu 1. Problem je v tem, ker ne morem narediti kazala. Joj, joj. :cry: Ne vem več kaj naj naredim. Dajem primer kako mi naredi naslove:
Primer:
6. POVODNI MOŽ
1.1 Lepa vida (previlno bi bilo 6.1)
7. POEZIJA
2.1 Pesniški portal poezija

Upam, da sem razumljivo napisala :? PROSIM POMAGAJTE!!!! :( :cry:
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: SLOGI V WORDU 2007

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Da, Word 07 je marsikaj "otežil" za uporabnike starejših različic Worda... in to sem mu tudi jaz zelo zameril - na začetku! "Problem" je preprosto v tem, da se je stvari lotil malce drugače in ko to dojamemo ugotovimo, da je "boljši"...

Nič, pustimo tale melodramatični uvod in se lotimo vašega problema. Problem je rešljiv tudi na način, kot ste se ga lotili vi, a obstaja še lažji hitrejši in "pravi način". Na zavihku Osnovno se nahaja sekcija Odstavek, kjer preprosto kliknite tretji gumb na vrhu - 'večravenski seznam' in odprlo se vam bo okno možnosti. V tem oknu (podmeniju) se nahaja tudi 'Knjižnica seznamov' in tam boste našli seznam, kjer piše:

Koda: Izberi vse

1. Naslov1
1.1 Naslov 2
1.1.1 Naslov 3
Kliknite to izbiro in vse bo tako kot mora biti! V 07 morate torek klikniti samo en gumb ;)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: SLOGI V WORDU 2007

Odgovor Napisal/-a smeško »

Pozdravljen!

Zopet jaz. Kljub temu, da sem šla po postopku, katerega ste mi opisali, mi ne označuje tako kot je treba.
Namesto, da bi mi označil raven Naslova 2 (6.1) mi označi 1.2. Nevem kaj delam narobe. Do sedaj NIKOLI nisem imela tega problema.
Bom opisala kako delam, morda pa delam kaj narobo.
Torej: Naslove 1 sem naredila. Označim podnaslove, ki naj bi bili na ravni Naslova 2. Grem na Osnovno, odstavek, tretji gumb (odpre se večravenski seznam), kliknem okvirček kjer je označeno
1 Naslov 1
1.1 Naslov 2
1.1.1 Naslov 3
Je to pravilen postopek? Ali morda kje delam narobe?
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: SLOGI V WORDU 2007

Odgovor Napisal/-a smeško »

Mislim, da sem uspela rešiti problem. Zdi se mi, da je postopek malo daljši, kot v Wordu 03.
Postopek imam sledeč;
ko označim Nalov 1, označim podnaslov in naredim na zgoraj opisan način, potem grem na spremeni raven seznama (čisto spodaj), odpre se mi meni
z Naslovi, kliknem Naslov 2 in glej ga hudiča - DELUJE.

Vseeno se vam zahvaljujem za zgornji odgovor.
Uživajte v idiličnem zimskem vremenu in pazite na cesti
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: SLOGI V WORDU 2007

Odgovor Napisal/-a admin »

:)... Ne, ne, postopek je v Wordu 2007 skrajno preprost, problem pa je v tem, da ste vi stvar poskušali v že obstoječem dokumentu, ki ste mu že prej "pokvarili" naslove...
  1. Odprite nov prazen dokument in vanj vpišite nekaj vrstic teksta.
  2. Posamezne vrstice označite s slogi (Naslov1, Naslov2 in Naslov 3)...
  3. Kot vidite spredaj ni številk
  4. Iz traka izberite opcijo orisnega številčenja, ki sem vam jo opisal
  5. Voila ;)... Vsi naslovi so številčeni
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: SLOGI V WORDU 2007

Odgovor Napisal/-a smeško »

Jaz ne vem, verjetno sem tako butasta, da tega ne znam narediti s tem programom.
Postopek, ki sem ga naredila je sledeč:

1) Odprla sem novi dokumet, vpisala nekaj novega teksta, označila Nalove 1 šla na 3-ji zavihek in kliknila sloge. (tako kot prej - tu je vse v redu)
Nato sem prešla na Naslov 2: označila te naslove, šla na 3-ji zavihek in zopet kliknila okvirček z želenimi slogi, IN NI USPELO (Označi mi samo prvo raven - torej Nalov 1).

KAJ DELAM NAROBE, NE VEM. :oops: Uspe mi narediti le na opisan način, ki sem ga navedla pred tem odgovorom. :(
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: SLOGI V WORDU 2007

Odgovor Napisal/-a admin »

smeško napisal/-a:...šla na 3-ji zavihek in kliknila sloge....
Ne, očitno me ne "ubogate"!
  1. Vpišite nek tekst
  2. Postavite se v poljubno vrstico in kliknite slog 'Naslov 1'... to ponovite za poljubne druge vrstice
  3. Po naključnih vrsticah 'naklikajte' tudi sloge 'Naslov 2' in 'Naslov 3'
  4. Sedaj iz razdelka odstavek kliknite tretji gumb (večravenski seznam) in odpre se podmeni, kjer izberite opcijo

    Koda: Izberi vse

    1 Naslov 1
    1.1 Naslov 2
    1.1.1 Naslov 3
    
  5. To je vse - ne počnite stvari tako kot ste jih počeli včasih - sledite mojim navodilom :)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: SLOGI V WORDU 2007

Odgovor Napisal/-a smeško »

:D JA, seveda. Stari rek pravi: kdor nima v glavi, pač piše in sprašuje stokrat.

Sedaj vem kje sem delala napako :oops: . Se vam opravičujem, ker ste morali skoraj narisati (he,he).

Še enkrat, hvala.

Lep dan in želim vam čim manj takih kot sem jaz. :P
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: SLOGI V WORDU 2007

Odgovor Napisal/-a admin »

smeško napisal/-a:Lep dan in želim vam čim manj takih kot sem jaz. :P
Ah dajte no! Forum je namenjen pomoči; je pa res, da je lepo če ljudje preprosto sledite navodilom. A doma imam tri predstavnice lepšega spola in vem da ste psihološko "nesposobne" slediti navodilom :) :) (PS: Ne zamerite - zgolj šala!)

Lep in uspešen dan tudi vam
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: SLOGI V WORDU 2007

Odgovor Napisal/-a smeško »

V katerem se skriva delček resnice (he,he) :D :P :D (samo priznati si je treba)
Odgovori