Zakaj ne zamenja preloma vrstice?

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
RTM
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Mar 16, 2015 4:29 pm

Zakaj ne zamenja preloma vrstice?

Odgovor Napisal/-a RTM »

Pozdravljeni!

Imam težavo z Najdi-zamenjaj.

Na sliki je označena kombinacija »prelom vrstice« »presledek« »prelom vrstice«. To želim zamenjati le z enim »prelom vrstice«.

Slika

To mi ne uspe. Tisti »prelom vrstice« sem zamenjaj iz nabora Posebno z različnimi možnost:
  • Oznaka za odstavek
    Znak za odstavek skupaj z znakom »Pi«
    Ročni prelom vrstice
    presledek pa z »Prazen prostor«.
Vseeno kaj uporabim, vedno dobim spodnje sporočilo:

Slika
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zakaj ne zamenja preloma vrstice?

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Kot že rečeno, vaše konkretne datoteke ne poznam. Iz videnega na sliki, pa bi Word moral najti sledečo kombinacijo: '^p ^p'.

Če ne najde te kombinacije, pa pač poskušajte znak po znak. Ne celotne kombinacije, samo znak po znak, ker mogoče 'presledek' ni presledek. Ko boste ugotovili posamezne znake pa lahko ugotovite tudi kombinacijo.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
RTM
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Mar 16, 2015 4:29 pm

Re: Zakaj ne zamenja preloma vrstice?

Odgovor Napisal/-a RTM »

Poizkusil sem vpisati različne kombinacije v tisto polje Najdi - brez uspeha.

Slika

Še najbližje sem bil pri kombinaciji Oznaka za odstavek (prvi na sliki), ki je prikazana kot ^p. Če sem vnesel ^p^p je pravilno poiskal dve zaporedni oznaki za odstavek, če pa sem med nji dodal presledek ^p ^p (vseeno preko tipkovnice tipka za presledek ali pa iz padajočega izbora Prazen prostor kot ^w je bil rezultat vedno sporočilo "Word je preiskal dokument. Iskanega elementa ni bilo mogoče najti."

Negativen rezultat iskanja je bil tudi vnos znaka ^ preko tipkovnice (kombinacija AltGr+3), kar je zapisano kot hex 5E.

Pri izboru Znak ^ sta se v polju Najdi pokazala dva znaka ^^ skupaj. Če sem dodal presledek preko tipkovnice se je dodal presledek, vse skupaj kot hex 5E5E20. V primeru, da sem dodal Prazen prostor pa je bilo zapisano ^^^w ali hex 5E5E5E77.

Upošteval sem vaš nasvet in preko tipkovnice vpisal znake ^p ^p - brez uspeha, word ni našel nič :!:

Imate idejo, nasvet :?:

Ps. Na vaš e-ptt naslov sem poslal datoteko, na njej sem telovadil z navedenimi kombinacijami.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zakaj ne zamenja preloma vrstice?

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Kot sem vam že povedal. Tisti 'narobe obrnjeni p' dobite s kombinacijo ^p in tu ni dileme. Če torej ne ustreza kombinacija, ki sem vam jo napisal '^p ^p', to pomeni, da vmes ni presledka, temveč nek drug znak in tisti znak morate najti.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zakaj ne zamenja preloma vrstice?

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

toliko da vam povem, da sem vašo datoteko pogledal in med obema prelomoma vrstice (^p) je zares presledek (kar sem preveril s pomočjo spodnje vba kode):

Koda: Izberi vse

Public Sub KateriZnak()
    MsgBox "Koda: " & Asc(Selection)
End Sub
Word bi torej moral najti kombinacijo ^p ^p oz. še drugače ^13^32^13, vendar je ne najde. Moram priznati da ne vem zakaj je ne najde in nimam nasveta.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
RTM
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Mar 16, 2015 4:29 pm

Re: Zakaj ne zamenja preloma vrstice?

Odgovor Napisal/-a RTM »

Bog živi word in njegove "avtorje" :lol:

Po guglanju sem dobil odgovor za Oznaka za odstavek, ki je prikazana s tistim znakom 'pi', ima hex vrednost 13 in jo lahko v polje Najdi zapišemo preko tipkovnice kot ^13. Tisti znak ^ ali kot se mu reče caret, dobimo s kombinacijo AltGr+3.

Problem je, da vpis ^13 velja le za Najdi, za Zamenjaj z pa ne. Tukaj lahko uporabimo le Oznaka za odstavek iz padajočega menija, ki se prikaže kot ^p.

Nikakor pa nisem uspel najti kombinacijo ^pß^p (znak ß sem uporabil kot prikaz presledka :idea: ) Če je ta znak resnično presledek nisem mogel ugotoviti, čeprav hex izpis pokaže 0D 0A 20 0D 0A, vrednost 20 pa je nedvoumno presledek. Pred tem znakom ß sem uporabil kup možnih nasvetov in vstavljal skoraj ves nabor Unicode® character table - brez uspeha :mrgreen:

Slika

Morda imate še kakšen nasvet :idea: :!:
RTM
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Mar 16, 2015 4:29 pm

Re: Zakaj ne zamenja preloma vrstice?

Odgovor Napisal/-a RTM »

Ups,

med pisanjem je prišel vaš odgovor, ki ga nisem takoj videl.

Prosim, prezrite mojo kvačkanje :!:
Odgovori